Zamknij

ZET Cafe w drodze na Mazury! Kolejny przystanek naszej trasy - Giżycko [SZCZEGÓŁY]

Tomasz Pietrzyk
11.07.2018 19:08
ZET Cafe w drodze na Mazury! Kolejny przystanek naszej trasy - Giżycko [SZCZEGÓŁY]

Kolejny przystanek wakacyjnej trasy ZET Cafe to Giżycko. 14 lipca odbywa się tam największy w Polsce Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty z Folkiem”. Oprócz festiwalu pokażemy Wam Mazury z powietrza, lądu oraz wody. Zobacz co jeszcze ciekawego przygotowaliśmy. Zapraszamy!

Gospodarzem trzeciego przystanku na trasie naszego mobilnego studia - kawiarni będzie Agnieszka Kołodziejska. Po inauguracji tegorocznej trasy ZET Cafe w Kolbudach ponownie wsiada do ZETko wozu i jedzie do Giżycka by razem z Wami skosztować przepysznej kawy od Woseby. 

Obserwuj nasze poczynania w Social Mediach!

Po więcej ciekawostek, obrazków, czy filmików z całej trasy ZET Cafe zaglądaj na naszego FB (Radio ZET Cafe) oraz Instagram (radio_zet). Relacjonujemy tam dosłownie wszystko :)!

Podczas radiowego programu na żywo skupimy się m.in. na bezpieczeństwie - pomoże nam w tym wspólne przepłynięcie i rozmowa z funkcjonariuszami Policji nową łodzią motorową. Ponadto przelecimy się samolotem i pogadamy o AirShow ze Stanisławem Tołwińskim oraz Czesławem Wiszniowickim.

Kino jachtowe w Giżycku 

W Giżycku warto odwiedzić jedyne na świecie kino jachtowe, które zorganizowane jest w ramach pokazów filmowych Visa Kino Letnie. W tym wyjątkowym, plenerowym kinie możecie odprężyć się wakacyjne środy i czwartki w Porcie Ekomarina. Zapewnione jest dobre kino pod chmurką (w razie niepogody seanse odbywają się w budynku Ekomariny). Na miejscu wygodne leżaki, a dla żeglarzy cumujących w porcie, uruchomiona specjalna częstotliwość radiowa, dzięki której mogą filmy oglądać nie wychodząc z jachtów. WARTO!

Giżycko - żeglarską stolicą Polski, 

Warto napisać, że w Giżycku odbywają się największe regaty i imprezy żeglarskie. To tu jest największy i najbardziej nowoczesny port śródlądowy i to właśnie tam odbywają się Mazurskie Targi Sportów Wodnych – jedyne targi, podczas których przed zakupieniem sprzętu wodniackiego, jachtu, można go przetestować na wodzie. Targi odbywają się zawsze we wrześniu, połączone są z premierą nowości żeglarskich i wyprzedażą sprzętu, a co najważniejsze - dla zwiedzających wstęp jest wolny.