Zamknij

Zadziwiający spektakl Red Bull Flying Illusion po raz pierwszy w Polsce

Tomasz Pietrzyk
13.09.2017 15:41
Zadziwiający spektakl Red Bull Flying Illusion po raz pierwszy w Polsce
fot. RedBull

Red Bull Flying Illusion, czyli widowisko łączące taniec, iluzję, muzykę i spektakularne wizualizacje, na początku po raz pierwszy zawita do Polski. Spektakle odbędą się w 3 i 4 listopada na Torwarze w Warszawie. Za projektem stoi grupa taneczna Flying Steps, którą polska publiczność może kojarzyć ze spektaklu Red Bull Flying Bach. Czytaj dalej i wygraj wyjazd na trening Flying Steps w Berlinie!

Red Bull Flying Illusion to unikalne widowisko łączące taniec, muzykę, iluzję i sferę wizualną. 12-osobowa reprezentacja ekipy Flying Steps z Berlina pokaże, że różne style taneczne świetnie współgrają nie tylko z muzyką, ale także z imponującą produkcją, nowoczesną oprawą wizualną, która obejmuje wizualizacje, projekcje 3D, grę światłem oraz iluzje tworzone za pomocą wszystkich powyższych narzędzi. Światowa premiera spektaklu odbyła się siedem lat temu. Dotychczas Red Bull Flying Illusion obejrzało ponad pół miliona widzów w 35 krajach.

„Naszym celem zawsze było wzbudzanie fascynacji. Chcemy pokazywać, na co stać formę sztuki, jaką jest breakdance. Red Bull Flying Illusion to kolejny krok w tym kierunku” – mówi o spektaklu Vartan Bassil, założyciel, główny choreograf i dyrektor artystyczny Flying Steps.

 

Członkowie grupy do spektaklu przygotowywali się przez wiele miesięcy, czasami ćwicząc nawet 12 godzin dziennie. „Przekraczają własne granice i wyznaczają zupełnie nowe standardy, bo właśnie na tym polega breakdance. Na dokonywaniu rzeczy niemożliwych i niepoddawaniu się, aż do osiągnięcia celu” – dodaje Vartan.

Obok Vartana Bassila, za spektaklem stoi Florian Zimmer – niemiecki iluzjonista, który na koncie ma współpracę m.in. z Janet i Michaelem Jacksonem. Zimmer i Bassil przez dwa lata pracowali nad koncepcją spektaklu starając, się połączyć taniec z iluzją. Płaszczyzną porozumienia okazała się odwieczna walka dobra ze złem, która w tym przypadku przyjęła formę tańca. „Historia jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala nam wzbudzić emocje publiczności. Jednak w samym centrum zainteresowania znajduje się taniec. Walka dobra ze złem stanowi dopełnienie i tak już porywającego show” – tłumaczy Bassil.

Radio ZET zaprasza! Spektakle odbędą się na Torwarze w Warszawie, 3 i 4 listopada. Bilety dostępne są już w sprzedaży. Poza tym, wszystkich zainteresowanych tańcem zachęcamy do uważnego śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie znajduje się konkurs, w którym do wygrania jest wyjazd na trening Flying Steps w Berlinie!

O Flying STEPS

Flying Steps to jedna z odnoszących największe sukcesy ekip na światowej scenie tańca ulicznego. Ich zapierające dech w piersiach występy i niepowtarzalne choreografie od lat wzbudzają podziw publiczności. Grupa powstała w 1993 roku w Berlinie z inicjatywy Vartana Bassila i Kadira “Amigo” Memisa, a jej specjalność to b-boying oraz popping i locking. Flying Steps mają na swoim koncie kilka wygranych mistrzostw świata, w tym Battle of the Year oraz Red Bull Beat Battle.

W 2007 roku założyli Flying Steps Academy, która zapewniła im doskonałą przestrzeń do mentoringu i szkolenia nowego pokolenia ulicznych tancerzy. Wiosną 2013 roku, w ramach obchodów 20-lecia grupy, w samym sercu Berlina powstała nowa akademia o powierzchni 700 m2, dzięki której kolejni tancerze dostali szansę uczenia się od najlepszych. Za sprawą Red Bull Flying Illusion członkowie Flying Steps łączą dwa światy, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego – a mają w tym już pewne doświadczenie. Ich poprzednie show Red Bull Flying Bach, prezentowane w Polsce w 2013 r., stanowiło mieszankę kultury ulicznej i sztuk pięknych przy akompaniamencie muzyki Jana Sebastiana Bacha. Spektakl sprawił, że świat muzyki klasycznej dosłownie stanął na głowie, i na przestrzeni trzech lat wzbudził zachwyt ponad 200 tysięcy widzów. W 2010 roku Red Bull Flying Bach otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci German ECHO Classic Special Award.