Zamknij

Znajdź Nosela w Radiu ZET. Rozdaliśmy pierwsze magrody!

Jan Kwietniewski
26.07.2021 10:09
Znajdź Nosela w Radiu ZET. Rozdaliśmy pierwsze magrody!
fot. ---

Co piątek w Radiu ZET mamy dla Was zabawę "Znajdź Nosela"! Kamil Nosel ukrywa się gdzieś w Polsce i podpowiada słuchaczom, jak go znaleźć. Zobaczcie, gdzie już byliśmy!

Akcja "Znajdź Nosela" trwa w Radiu ZET przez całe wakacje. Bawimy się, aż do końca lata, więc będzie jeszcze nie jedna okazja byście również wzięli w niej udział. W miedzyczasie zobaczcie, jak wyglądało to dotychczas. 

Znajdź Nosela. Jakie było pierwsze przebranie?

Pierwsze poszukiwania odbyły się 9 lipca. Wtedy zapakowaliśmy się ZETkową ekipą i ruszyliśmy do Łeby. Nasz plan zakładał, że Kamila ukryjemy w specjalnie przygotowanym automacie do kawy. Wszystko, co było w środku maszyny, zostało usunięte, aby Nosel się tam zmieścił.  Siedział tam całkiem długo i kiedy już myśleliśmy, że nikt go nie znajdzie, pojawił się on! Udało się - nasz słuchacz - Andrzej - znalazł Nosela. Kamil trochę siedział w swojej kryjówce, bo nie udawało się go znaleźć przez kilka ładnych godzin. Nasz słuchacz Andrzej przybił piątkę z Kamilem Noselem i zgarnął nasz ZETkowy rower.

Znajdź Nosela. Ahoj, szczury lądowe!

Tydzień później wyruszyliśmy, aby ponownie ukryć Kamila Nosela. Tym razem za cel obraliśmy sobie Kołobrzeg. Mieliśmy przygotowane specjalne przebranie. Doczepiliśmy Kamilowi marynarską brodę i wąsy, a także przebraliśmy go w strój, do którego respekt czuje nie jeden szczur lądowy! Później zaczęła się zabawa. W Radiu ZET mogliście posłuchać podpowiedzi, co do tego, gdzie i za kogo jest przebrany Kamil, a on sam cierpliwie czekał na zwycięzcę. I doczekał się! Nieustraszony Grzegorz znalazł Nosela!

Znajdź Nosela. Sir Kamil Nosel

Kiedy pakowaliśmy się na kolejny wyjazd, już wiedzieliśmy, że tym razem zmierzamy do Rynu. A skoro jechaliśmy w ten rejon Mazur, to oczywiste było, że będziemy na Zamku. A co najlepiej pasuje do takich iście Krzyżackich okoliczności? Oczywiście rycerze i księżniczki. Na jeden dzień Kamil Nosel został rycerzem. Ale nie byle jakim! Miał unikatowy hełm, miecz, a nawet rycerską świtę, w skład której wchodziły również niewiasty. Sir Nosel ukrywał się na Zamku i czekał, aż ktoś go znajdzie.Tutaj też się udało!

Znajdź Nosela. Kiedy kolejne kryjówki?

A Wy szukaliście już Nosela? Jeśli nie, to dalej macie szanse! Pamiętajcie, że wystarczy uważnie słuchać Radia ZET. Bawimy się w każdy piątek. Do usłyszenia w Radiu ZET!