Zamknij

Znamy finalistów siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Tomasz Pietrzyk
07.03.2018 10:15
Znamy finalistów siódmej edycji Nagrody Polskiej	Rady Biznesu

Siedem osób znalazło się w gronie finalistów prestiżowych „biznesowych Oskarów” – tak zdecydowała Kapituła Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Zwycięzców siódmej edycji Nagrody PRB poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 21 maja 2018 w Warszawie.

Finaliści nominowani w siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu: 

Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES – za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek:

Gacek Przemysław_Pracuj.pl

Przemysław Gacek – założyciel, pomysłodawca i prezes Grupy Pracuj. To jedna z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Środkowej. Wiodący dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Z produktów i usług Grupy Pracuj aktywnie korzysta 30 tysięcy klientów z 40 krajów. Grupa jest właścicielem najbardziej rozpoznawalnych marek rekrutacyjnych: Pracuj.pl w Polsce oraz Rabota.ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) ma dwa produkty: wiodący system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji oraz innowacyjną platformę emplo.pl, usprawniającą komunikację  i procesy HR  w firmach.

Grycan Zbigniew_ Lodziarnie Grycan

Zbigniew Grycan – założyciel i prezes Lodziarni Firmowych Grycan. Od 56 lat kontynuuje tradycję cukierniczą, która w jego rodzinie sięga końca XIX wieku. W 1980 roku wraz z żoną Elżbietą przejął warszawską lodziarnię, od której rozpoczęła się historia Zielonej Budki. Po ponad dwóch dekadach rozwoju z małego zakładu rzemieślniczego powstała jedna z największych

firm tej branży w Polsce. Po sprzedaży udziałów i 3-letniej przerwie, Zbigniew Grycan zapragnął nowych wyzwań i stworzył markę „Grycan – Lody od pokoleń”. W ciągu zaledwie 14 lat istnienia firma rozwinęła największą rodzinną sieć lodziarnio-kawiarni w Polsce i Europie. Obecnie liczy ponad 150 lokali. Marka Grycan jest też liderem rynku detalicznego w kategorii lodów familijnych w Polsce. W roku 2017 firma wyeksportowała pod marką Grycan lody do 16 krajów na kilku kontynentach.

Ziaja Zenon_Ziaja

Zenon Ziaja – założyciel i prezes Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków. Założona w 1989 roku firma ma w 100 proc. polski kapitał. Jej działalność to produkcja farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Obecnie oferta  obejmuje  ponad  1000  pozycji  preparatów  przyjaznych  dla   skóry  i środowiska, nie testowanych na zwierzętach, w których do niezbędnego minimum ograniczono zawartość konserwantów. W 2017 roku na rynek firma wprowadziła 80 mln sztuk produktów. Ziaja dynamicznie rozwija eksport. Obecnie dystrybucja w samej Europie obejmuje ponad 30 krajów m.in. Austrię, Czechy, Danię, Finlandię, Irlandię, Szwecję i Ukrainę.

Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym:

Cywiński Paweł_Uchodzcy.info

Paweł Cywiński – Fundacja Chlebem i Solą, uchodzcy.info. Ruch społeczny powstały w 2012 roku z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców nie tylko trafiających do Polski, ale i całej Europy. Portal uchodzcy.info poprzez upowszechnianie rzetelnej wiedzy, raportów i obalanie stereotypów   jest   przewodnikiem   po   rożnych   formach   zaangażowania i pomocy, zachęcającym i inspirującym do działań na rzecz uchodźców w jak najszerszym zakresie – od walki z mową nienawiści, przez działania edukacyjne i medialne, po bezpośrednią pomoc potrzebującym.

Guła Andrzej_Polski Alarm Smogowy

Andrzej Guła – Polski Alarm Smogowy. Pomysłodawca i założyciel pierwszej i najbardziej liczącej się inicjatywy zajmującej się przeciwdziałaniem problemowi smogu w Polsce. Celem działań jest w perspektywie kilkuletniej doprowadzenie   jakości    powietrza    do    stanu    zgodnego    z    prawem i bezpiecznego dla zdrowia mieszkańców naszego kraju. Organizacja ma obecnie kilkanaście lokalnych oddziałów w miejscowościach, w których istnieje największy problem ze smogiem, m.in. w Czechowicach, Gliwicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Nowym Targu, Pleszewie,    Poznaniu, Rabce   Zdrój, Raciborzu, Rybniku, Warszawie, Wrocławiu czy Zakopanem.

Paszewska Weronika_Akcja Demokracja

Weronika Paszewska – Akcja Demokracja. Fundatorka i dyrektor zarządzająca ruchem ludzi zaangażowanych w działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Kierunek zmian społecznych inicjowanych przez Akcję, wyznaczają wartości, które wspólnie wyznają jej działacze. Dążą do pełnego poszanowania praw człowieka, ochrony środowiska naturalnego i zmniejszenia nierówności społeczno- ekonomicznych.

Pilitowski Bartosz_Fundacji Court Watch Polska

Bartosz Pilitowski - Fundacja Court Watch Polska. Założyciel i lider organizacji wspierającej pozytywne zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości, poprzez prowadzenie Obywatelskiego Monitoringu Sądów oraz budowanie Centrów Sprawiedliwości Naprawczej. Fundacja sprawuje kontrolę społeczną nad pracą sądów i wymiaru sprawiedliwości. Co roku ponad pół tysiąca wolontariuszy obserwuje rozprawy w całej Polsce. Fundacja publikuje  raporty,  szkoli   sędziów  oraz  jest  głosem  obywateli  w   sądach i w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 Kapituła nie wyłoniła finalistów Nagrody PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE.

„To były wyjątkowo trudne obrady Kapituły. Otrzymaliśmy w tym roku ponad dwieście dwadzieścia nominacji, które kolejny raz utwierdziły nas w przekonaniu, że  mamy  w Polsce wielu utalentowanych przedsiębiorców oraz ludzi dobrej woli, zaangażowanych w działalność społeczną. Finaliści kategorii „Sukces” pokazują, że są wyjątkowi nie tylko z powodu swoich osiągnięć, ale również z powodu drogi, którą każdy z nich zmierzał do sukcesu. Finaliści kategorii „Działalność społeczna”, których w tym roku mamy wyjątkowo aż czterech udowadniają, że szacunek do drugiego człowieka i dbałość o środowisko - to wartości, które określają jakim demokratycznym społeczeństwem jesteśmy. Mimo otrzymania wielu ciekawych nominacji w kategorii

„Wizja i innowacje” Kapituła Nagrody PRB nie wybrała finalistów. Co roku poprzeczka w tej kategorii wędrowała wciąż wyżej i wyżej, dlatego po burzliwych i pełnych emocji obradach Kapituła uznała, że tym razem nie wskaże osób, które chciałaby uhonorować za ich wizje i innowacje” – mówi Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Uroczysta Gala, podczas której poznamy zdobywców „biznesowych Oskarów” odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo 21 maja 2018 roku. Gala transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

Źródło: Polska Rada Biznesu