Zamknij

Prima aprilis 2017: żarty na 1. kwietnia. Sprawdź, jak wkręcić znajomych

Redakcja
31.03.2017 11:18
prima aprilis
fot. screen

Prima aprilis to ten dzień w roku, kiedy bez skrupułów możemy wkręcać bliskich i robić im żarty. Jak co roku 1. kwietnia każdy chce zrobić komuś jakiś kawał. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na żarty na prima aprilis, to mamy dla Was kilka śmiesznych propozycji, które sprawdzą się w domu i pracy!

Zwyczaj robienia żartów 1. kwietnia to już bardzo dawna tradycja, która historią sięga czasów starożytnych. Spopularyzowała się w wielu krajach na świecie w późnym średniowieczu i podobno nawiązuje do czasów starorzymskich - choć dokładne pochodzenie tych praktyk nie jest wyjaśnione. Popularna nazwa święta pochodzi po prostu od pierwszego dnia kwietnia, czyli Prima dies Aprilis.

W Polsce prima aprilis jest zwyczajem popularnym i bardzo lubianym. Powszechne jest robienie żartów, celowe wprowadzanie znajomych w błąd, nabieranie kogoś, czy urządzenia zawodów, komu uda się nabrać najwięcej osób. W żarty często włączają się także media, w których pojawiają się żartobliwe lub nieprawdziwe informacje.

Jeśli wam też zależy na tym, by właśnie w prima aprilis zrobić komuś śmieszny kawał, to sprawdźcie kilka naszych propozycji, które zawsze się sprawdzają i choć są tak popularne, to i tak każdy nadal da się na nie nabrać.

Prima aprilis: żarty dla chłopaka, dla dziewczyny

1. Poczęstuj ją/go ciasteczkami markizami z pastą do zębów. Możesz przygotować je samodzielnie: kup po prostu dowolne ciastka i sklej je ze sobą odpowiednią ilością pasty.

2. Prima aprilis 2017 wypada w sobotę - na pewno rano będzie czas na wspólne śniadanie. Poproś go/ją, by zrobił na śniadanie jajecznicę, ale dzień wcześniej w tajemnicy ugotuj wszystkie jajka na twardo.

3. Przestaw mu/jej zegarek o godzinę do przodu.

4. Żart z gumką recepturką i telefonem odpowiedni jest i w domu, i w pracy. Załóż na telefon chłopaka, dziewczyny - czy znajomego w pracy - kilkadziesiąt gumek recepturek. Odłóż komórkę na miejsce tak, by osoba, której robisz żart, nie zauważyła, że coś jest nie tak. Potem, obserwując ją, zadzwoń do niej i obserwuj, jak będzie w pośpiechu zdejmować wszystkie gumki.

5. Zrób jej/jemu przyjemność - przygotuj kawę. Poza kawą (zwykłą kawą mieloną - nie rozpuszczalną) do filiżanki czy kubka wrzuć kilka rodzynek. Po wypiciu kawy obserwuj zaskoczoną, przerażoną minę swojej ofiary.

6. Żart z pastą do zębów: wyciśnij sporą część tubki i wstrzyknij zamiast niej np. bitą śmietanę, albo twaróg.

Żarty na prima aprilis 2017 w pracy

1. Przyklej współpracownikom na plecach karteczkę samoprzylepną z jakimś dziwnym hasłem, albo np. wezwaniem dla wszystkich, którzy kartkę widzą, by mówili ofierze z kartką tę samą rzecz. "Spytaj mnie o fryzurę", "zapytaj mnie o pogodę na jutro" - to przykładowe teksty.

2. Powiedz współpracownikowi, że jest wezwany do szefa, kiedy wcale nie będzie.

3. Rano, zanim do pracy przyjdzie jeszcze ofiara, którą wybrałeś do swojego żartu, obklej jej całe stanowisko pracy kartkami samoprzylepnymi.

4. Owiń cały komputer swojej ofiary folią aluminiową albo skorzystaj z pajęczyny w sprayu.

5. Ten żart wymaga dużego zaangażowania - najlepiej zrobić go szefowi, bo trzeba pracy kilku osób. Napompujcie kilkaset balonów - tak, by biuro przełożonego było całe zasypane balonami.

Zagłosuj

Będziesz robić psikusy na prima aprilis?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SA