Zamknij

Agnieszka Woźniak-Starak pogratulowała Oldze Tokarczuk. "Jest Pani wielka"

Sylwia Wamej
11.10.2019 10:23
Agnieszka Woźniak-Starak
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter/East News

Agnieszka Woźniak-Starak pogratulowała wielkiego sukcesu Oldze Tokarczuk, której przyznany został literacki Nobel. Dziennikarka nie ukrywa radości i dumy.

Agnieszka Woźniak-Starak pogratulowała Oldze Tokarczuk

Agnieszka Woźniak-Starak pogratulowała sukcesu Oldze Tokarczuk. Dziennikarka opublikowała grafikę z wizerunkiem laureatki nagrody nagrody Nobla, który opatrzyła wpisem.

"Polska znowu idzie w świat. I to w jakim stylu! Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk, drugiej po Wisławie Szymborskiej Polki. Piękny dzień. Pani Olgo, jest Pani wielka!" - napisała dziennikarka. Pod postem Agnieszki Woźniak-Starak pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy fanów, którzy poparli dziennikarkę w jej słowach.Fani cieszyli się też, że Agnieszka Woźniak-Starak powoli wraca do mediów społecznościowych. Od śmierci męża - Piotra Woźniaka-Staraka dziennikarka bardzo rzadko publikuje posty na Instagramie.

Olga Tokarczuk otrzymała literackiego Nobla

Przypomnijmy, że 10 października Olga Tokarczuk została laureatką literackiej nagrody Nobla. Pisarka, na pytanie komu dedykuje nagrodę, odpowiedziała: "Polakom. Jesteśmy kilka dni przed ważnymi wyborami. Chciałabym powiedzieć ludziom w Polsce: zagłosujmy właściwie, za demokracją" - mówiła. Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę za 2018 rok za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”.

Zagłosuj

Lubisz czytać książki?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW