Zamknij

Rozbawiony Duda na starym zdjęciu ze szkoły. Skomentował je sam prezydent

Redakcja
25.01.2017 13:24
Rozbawiony Duda na starym zdjęciu ze szkoły. Skomentował je sam prezydent
fot. Andrzej Duda na archiwalnym zdjęciu ze szkoły

Archiwalne zdjęcie, na którym widzimy Andrzeja Dudę podczas szkolnej imprezy, błyskawicznie rozprzestrzeniło się po sieci. I nic w tym dziwnego: kto nie chciałby wiedzieć, jak prawie trzydzieści lat temu prezentował się pan prezydent?

 

Internauci najpierw przypuszczali, że zdjęcie pochodzi ze studniówki Andrzeja Dudy, która odbyła się w 1991 roku. Tak też opisano fotografię w bazie fotograficznej East News. Prezydent jednak zdecydował się sprostować tę informację. Na Twitterze napisał Konradowi Piaseckiemu z Radia ZET, że zdjęcie zostało zrobione trzy lata wcześniej podczas spotkania wigilijnego w szkole. 

Jak widać, Andrzej Duda coraz lepiej czuje się w świecie mediów społecznościowych. W zeszłym roku chętnie rozmawiał z niektórymi nastolatkami na Twitterze, a także „wziął udział” w akcji „Sylwester z Andrzejem Dudą” na Facebooku, na którą umawiali się internauci z całej Polski. Media społecznościowe nie są obce także Agacie Dudzie, która postanowiła wystawić na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy własnoręcznie podpisaną fotografię, przedstawiającą pierwszą damę podczas spotkania z księżmi w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W tej samej szkole kilkanaście lat później języka niemieckiego uczyła Agata Duda, która z kolei skończyła I LO w Krakowie. Para poznała się w trzeciej klasie liceum podczas jednej z imprez urodzinowych wspólnego kolegi.

RadioZET.pl/SI