Zamknij

Apple wprowadziło zmienione emoji z polskim akcentem

Redakcja
19.10.2018 15:58
Apple bajgiel emoji
fot. Pixabay

Kilka dni temu Apple udostępniło iOS 12.1 beta 4, czyli nową wersję oprogramowania dla iPhone’ów. Zmieniono w nim emoji bajgla, które wcześniej nie wszystkim przypadło do gustu. O co dokładnie chodzi?

Nie jest tajemnicą, że bajgle, którymi na potęgę zajadają się Amerykanie i których podczas wizyty w Nowym Jorku nie można nie spróbować, pochodzą z Polski. Zostały tam przywiezione przez polskich imigrantów w XIX wieku. Tak czy inaczej, bajgiel tak mocno wpisał się w kulinarna kulturę Stanów Zjednoczonych, że aż znalazł swoje odzwierciedlenie w emoji tworzonych przez Apple. Bajgiel jest jednym z 70 nowych emoji, które wprowadza najnowsza wersja oprogramowania Apple dla iPhone’ów.

Bajgiel w emoji Apple

Okazuje się, że pierwsza wersja bajgla nie przypadła użytkownikom do gustu. W sieci pojawiło się wiele negatywnych opinii. Poszło m.in. o to, że bajgiel nie obrazuje tego, jak prawdziwe bajgle wyglądają i przypomina raczej produkt głęboko mrożony. Jest tez kompletnie pozbawiony sera, a do tego ma "niepokojąco gładką skórkę".

"To emoji powinno raczej pokazywać to, jakiego bajgla na pewno nie chcesz zjeść" - opiniuje serwis grubstreet.com.

Jeden z dziennikarzy nowojorskiej telewizji NY1, Pat Kiernan, zamieścił na Twitterze szereg postów, w których nie kryje zaskoczenia nową emoji i zachęca internautów, by wysyłali zdjęcia swoich bajgli, dzięki czemu graficy Apple nauczą się, jak prawdziwy bajgiel wygląda.

Bajgiel Apple z niepokojąco gładką skórką

Zdaje się, że żale i skargi dotarły do przedstawicieli Apple, bo stary bajgiel został zastąpiony nowym - z serem.

Co ciekawe, już po zmianie złego bajgla na nowy, telewizja NY1, uruchomiła sondę, w której pyta internautów o ich opinię o nowej wersji emoji. Okazuje się, że 39 procent respondentów "czuje się mniej zawstydzonych obecnym wyglądem bajgla", dla 25 procent nadal nie wygląda on jak prawdziwy bajgiel, a 36 procent pyta o to, gdzie są ziarna sezamu.

RadioZET.pl/BusinessInsider/SA