Artysta ustawił 66 tysięcy kubków z zabarwioną wodą. Rezultat jest niesamowity

26.01.2017 14:29

Podobno obrazy można tworzyć niemal przy użyciu wszystkiego. Jeden z artystów postanowił "namalować" coś przy pomocy kubków napełnionych zabarwioną wodą - a dokładnie mówiąc kubkami z 15-oma tysiącami litrów deszczówki.

Artysta ustawił 66 tysięcy kubków z zabarwioną wodą. Rezultat jest niesamowity fot. woda

Przy zaangażowaniu ponad 100 pomocników, z wykorzystaniem 66 tysięcy biodegradowalnych kubków i zużyciu kilograma roślinnych barwników w ciągu 62 godzin Serge Belo utworzył wyjątkowy obraz, zajmujący powierzchnię ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko to, by pokazać, że woda to najważniejsze, czego potrzebuje każdy żywy organizm.

Jak wyjaśnia, jego obraz powstał w celu podniesienia świadomości opinii publicznej na temat globalnego kryzysu wodnego. Praca przedstawia dziecko w brzuchu matki, które także potrzebuje wody. Belo stworzył zatem obraz o wyraźnym przesłaniu: każdy potrzebuje wody, by żyć.

 

Jak wskazuje Organizacja Narodów Zjednoczonych woda pitna staje się towarem luksusowym. W wielu rejonach świata tysiące ludzi mają utrudniony dostęp do życiodajnego napoju. W tej sytuacji ważne jest, by każdy z nas świadomie korzystał z wody i nie marnował jej - nawet jeśli wydaje się nam, że kryzys ten nas nie dotyczy.

RadioZET.pl/SA

Oceń