Zamknij

Awantura o koszulę: Filip Chajzer porównuje koszulę w paski do pasiaka

Redakcja
11.07.2017 11:18
Filip Chajzer
fot. ons.pl

"H&M. Serio?" - pyta Filip Chajzer na Facebooku publikując zdjęcie jednego z modeli koszul, zrobionego w szwedzkiej sieciówce. Prezenter uważa, że paski zbyt przypominają pasiak. Pod postem zawrzało.

Filip Chajzer zamieścił na Facebooku fotkę koszuli jednej z popularniejszych obecnie marek odzieżowych sugerując, że pionowe paski działają na jego wrażliwość historyczną i przywołują na myśl obozy koncentracyjne.

"Wszystkich oburzonych moim zdziwieniem zapewniam, że nikomu nie odbieram prawa do noszenia takiego modowego hitu. Jest popyt, jest podaż, każdy ma swój gust. Nosić i się cieszyć. Mam jednak swoją wrażliwość historyczną i dziwią mnie tego typu eksperymenty. Mam do mojego zdziwienia takie samo prawo jak klient do zakupu. Wolny rynek. Towarów i uczuć" - napisał. A tak wygląda koszula, o której mowa.

12

Części internautów bardzo nie spodobał się taki punkt widzenia. Wielu z nich uważa, że prezenter na siłę doszukuje się sensacji i nadaje zwykłym paskom kontekst historyczny, jednoznacznie kojarząc je ze strojem więźniów obozów koncentracyjnych. Niektórzy pokazali nawet swoje zdjęcia w podobnej koszuli. Ktoś umieścił też zdjęcie Zygmunta Chajzera w koszuli w paski.

Jedna z komentujących wrzuciła zdjęcie prawdziwego pasiaka zaznaczając, że jedyne, co łączy koszulę z sieciówki z pasiakiem, to pionowe paski, ale nawet i one się różnią: "Zero podobieństwa, inny układ pasków choćby na kołnierzyku, brak mankietów itp. Generalnie Filip się z tobą zgadzam ale tym razem wyobraźnia Cię poniosła" - napisała. "Paski to paski, nie doszukiwałabym się tu drugiego dna, razić to może symbol Polski walczącej na koszulkach chłopaczków spod sklepu z piwkiem w ręku" - wyjaśnia inna internautka.

"Normalna koszula w paski. Obozowy pasiak nie był nigdy koszulą, miał inny układ pasów. Czy noszenie pasków ma być zabronione? A co z ciuchami od Boss'a? Przecież, to Hugo Boss zaprojektował pierwsze wzory dla WH i SS?" - pyta inny komentujący.

Nie zabrakło jednak tych, którzy zgadzają się z Filipem. "Zaraz zobaczyłam przed oczami obóz. To nie jest przesada że ktoś jest oburzony. Ktoś kto ma wiedze w temacie i szacunek do ludzi którzy tam zginęli nie napisze, że jestem przewrażliwiona".

Czy rzeczywiście koszula z H&M przypomina pasiak? Tak wygląda na oryginalnych zdjęciach producenta ze strony internetowej sklepu:

1
fot. koszula H&M

Filip Chajzer ma w tej sprawie rację?

RadioZET.pl/SA