Zamknij

Bill Cosby znów stanął przed sądem w sprawie molestowania i gwałtu

Redakcja
10.04.2018 10:31
Bill Cosby
fot. Eastnews

Bill Cosby znów stanął przed sądem. Tuż przed kolejną rozprawą w Norristown doszło do incydentu, gdy na oskarżonego aktora oczekiwała grupa aktywistek.

Bill Cosby znów stanął przed sądem w sprawie molestowania i gwałtu

Bill Cosby wziął udział w kolejnej rozprawie w procesie, w którym oskarżany jest o odurzanie kobiet i gwałt na jednej z nich. Oskarżycielką 80-letniego komika jest Andrea Constand, była koszykarka. 44-letnia Constand twierdzi, że w 2004 roku Cosby miał ją odurzyć tabletką gwałtu, a następnie zgwałcić. W sumie ponad 50 kobiet stwierdziło, że zostało zgwałcone przez aktora, ale jedynie Constand może go oskarżyć, gdyż pozostałe sprawy uległy przedawnieniu.

Prokuratura postawiła w sumie Cosby'emu trzy zarzuty. Adwokaci komika twierdzą, że do stosunku owszem doszło, ale był on dobrowolny z obu stron.

Tuż przed rozprawą jedna z demonstrujących kobiet wyskoczyła z tłumu wprost na zbliżającego się do sądu Cosby’ego. Kobieta była topless, a na ciele miała wypisane hasła, np. „Cosby gwałciciel ”. Została zatrzymana.

EN_01313883_1861

Przypomnijmy, że w 2015 roku aż 35 kobiet, które oskarżyło komika, wystąpiło razem na okładce „New York Magazine”.

Bill Cosby, gwiazda amerykańskiej popkultury, znany jest głównie z roli pociesznego doktora Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu „The Cosby Show” w latach 80. i 90.

RadioZET.pl/SI