Zamknij

Billy i Joe Smith nie żyją. Ujawniono przyczynę śmierci znanych bliźniaków

Patrycja Chudolińska
30.12.2019 14:39
Billy i Joe Smith
fot. Facebook.com

Billy i Joe Smith nie żyją. Bracia zostali znalezieni martwi 28 grudnia przy jednej z bocznych ulic w Sevenoaks w Kent. Właśnie ujawniono przyczynę śmierci znanych bliźniaków.

Billy i Joe Smith nie żyją

Billy i Joe Smith, znani z brytyjskiego programu "Moje Wielkie Cygańskie Wesele" zostali znalezieni martwi pod koniec grudnia. Bracia bliźniacy mieli zaledwie 32 lata. Do tej pory nie znano oficjalnej przyczyny ich śmierci. Teraz informacje na ten temat ujawniła policja i kuzynka zmarłych bliźniaków.

Joe Smith dwa miesiące przed śmiercią dowiedział się, że choruje na raka. Złośliwy nowotwór nie dawał mu dużych szans na przeżycie. Po usłyszeniu tragicznej wiadomości, jak relacjonuje w rozmowie z "The Telegraph" Phoebe Charleen Smith, Billy powiedział do brata: "Nie będę mógł żyć bez ciebie".

Ustalenia policji potwierdzają, że prawdopodobnie bracia popełnili razem samobójstwo. Wykluczono udział osób trzecich.

- To najcięższy dzień w moim życiu. Żałuję, że nie mogłam dla was więcej zrobić. Byłeś moim szczęściem, całym moim życiem. Mieliśmy razem spędzić sylwestra, ale zostawiłeś mnie, choć mieliśmy tyle planów... - napisała na Facebooku zrozpaczona Kristina Delaney, partnerka Billy'ego.

Billy i Joe Smith, bliźniacy z programu "Moje Wielkie Cygańskie Wesele" popełnili samobójstwo

Billy i Joe Smith pochodzili z rodziny romskich Cyganów, a w 2013 roku wzięli udział w programy "Moje Wielkie Cygańskie Wesele". Show emitowane było także w Polsce i cieszyło się swego czasu ogromną popularnością. Billy i Joe pokazywali kulisy swojego życia. Na co dzień bliźniacy mieszkali w angielskim hrabstwie Kent.

Brytyjskie media informują, że odsetek samobójstw wśród społeczności romskiej w ostatnich latach niepokojąco wzrósł. Jest jednym z najwyższych wyników w porównaniu z innymi grupami etnicznymi.

- Życie Romów bywa bardzo trudne i często cierpią oni w milczeniu - przekazał w rozmowie z dziennikarzami Billy Welch, rzecznik brytyjskiej społeczności romskiej.

RadioZET.pl/PCh