Zamknij

Blanka Lipińska najlepiej zarabiającą pisarką w Polsce. Zdradziła, na co wydaje pieniądze

Patrycja Chudolińska
09.12.2019 15:04
Blanka Lipińska
fot. Instagram/blanka_lipinska

Blanka Lipińska niedawno została wyróżniona w rankingu najbogatszych pisarzy w Polsce. Autorka "365 dni" uplasowała się na drugim miejscu (zaraz za Remigiuszem Mrozem), co czyni ją najlepiej zarabiającą pisarką w naszym kraju. Teraz Blanka zdradziła, na co wydaje dużą część pieniędzy.

Blanka Lipińska najlepiej zarabiająca pisarką w Polsce

Blanka Lipińska, według rankingu "Wprost", jest najlepiej zarabiającą polską pisarką. Powieść erotyczna "365 dni" oraz jej kontynuacje - "Ten dzień" i "Kolejne 365 dni" przyniosły jej łączny zysk ponad 950 tysięcy złotych. Sama autorka podkreśliła jednak w rozmowie z "Party", że jej zarobki były znacznie wyższe.

Ten ranking jest zaniżony i to sporo (...) Tam nie ma jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce, więc są pewne braki liczbowe - skomentowała w rozmowie z dziennikarzami.

Na co wydaje pieniądze Blanka Lipińska?

Fani z zainteresowaniem obserwują życie Blanki na Instagramie. Pisarka bardzo lubi podróże - często publikuje zdjęcia z wyjazdów. Przykłada się również mocno do diety i ćwiczeń, których efektami chwali się w mediach społecznościowych. To jednak nie koniec jej wydatków.

Autorka pozwala sobie na "luksusy", jednak częściej są to prezenty dla innych - przede wszystkim jej bliskich.

Kupiłam rodzicom samochód, bo jeździli straszną padaczką. Mogę ich wysyłać na Karaiby na dwa tygodnie, bo to było taty marzenie popływać po Karaibach katamaranem. I mogłam na przykład wymienić im meble w domu - zdradza w rozmowie z "Party".

Blanka Lipińska twierdzi, że ma już "wszystkie buty, które chciała mieć" i dlatego rzadko kupuje sobie nowe rzeczy. Podkreśliła, że choć lubi zarabiać pieniądze, to nie bawi ją wydawanie ich na własne zachcianki.

Zagłosuj

Czytaliście "365 dni"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh