Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Brat księżnej Kate chciał popełnić samobójstwo. Zmagał się też z depresją

14.10.2019 16:15

 James Middleton, brat księżnej Kate wyznał, że chciał popełnić samobójstwo. Opowiedział również o swojej walce z depresją. Z kolei Kate Middleton regularnie chodziła na sesje terapeutyczne dla osób zmagających się z chorobami psychicznymi.

James Middleton fot. Rex Features/ East News

Brat Księżnej Kate opowiedział o depresji 

James Middleton ujawnił ostatnio w rozmowie z "The Telegraph", że jego siostra Kate przez jakiś czas musiała uczęszczać na sesje terapeutyczne dla osób walczących z psychicznymi schorzeniami. Wszystko przez to, że James walczył przez dłuższy czas z depresją. Brat księżnej Kate zdradził, że podczas sesji towarzyszyła mu cała rodzina.

"Wszyscy. Niekoniecznie w tym samym czasie, ale albo indywidualnie, albo [czasami] razem. I to było bardzo ważne, ponieważ pomogło im to zrozumieć mnie i to, jak działa mój umysł. Myślę, że terapia pomogła mi w tym, że nie potrzebuję, aby moja rodzina pytała mnie: "Co możemy zrobić?". Jedyną rzeczą, którą mogli zrobić, było przyjście na niektóre sesje terapeutyczne, aby zacząć rozumieć" - mówił James Middleton.

James Middleton był bliski targnięcia się na życie

Mężczyzna zmagał się też z zespołem ADD - pochodną ADHD, objawiającą się zaburzeniami koncentracji.

"Dopadało mnie każdej nocy. Katatonia nieistniejących dźwięków grała mi w głowie. Czułem się, jakby ktoś przestawiał mi w głowie stacje radiowe i nie przejmował się tym, że audycja wciąż się zmienia" - opowiadał. "Nie mogłem nic zrobić. Nie mogłem spać, nie mogłem czytać książek, nie mogłem jeść"- powiedział w rozmowie z "The Thelegraph".

James mówił również, że kilka lat temu jego stan zdrowia był bardzo zły.

"Usunąłem się ze wszystkiego. Miejsce, w jakim byłem kilka lat temu, było tak blisko drugiego końca skali, jak to tylko możliwe" - podkreślał brat księżnej Kate.

Brat księżnej Kate jest znanym brytyjskim przedsiębiorcą. Jak opowiadał, w okresie choroby trudno mu było się skupić na czymkolwiek.

"W tamtym okresie zakopywałem się pracą, gapiłem w komputer całymi dniami, robiłem to do ostatnich sił, żeby potem wrócić do domu i robić to samo. Nie byłem w stanie komunikować się ze światem, nie potrafiłem nawet odpisać na maila. Nie mogłem porozumieć się nawet z tymi, których kochałem najbardziej: z moją rodziną i bliskimi przyjaciółmi" - mówił.

Dziś James ma za sobą specjalistyczne leczenie. Jego chęć do życia wróciła dzięki ukochanej dziewczynie. Oświadczył się jej na początku października.

Zagłosuj

Chodzisz do psychologa?

RadioZEt.pl/SW

Oceń