Zamknij

Carrie Fisher i Freddie Mercury. Romanse bohaterki „Gwiezdnych Wojen”

Redakcja
29.06.2018 11:02
Carrie Fisher i Freddie Mercury. Romanse bohaterki „Gwiezdnych Wojen”
fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Carrie Fisher na zawsze zapisze się w historii kina jako księżniczka Leia, jedna z bohaterek sagi „Star Wars”. Jest jednak znana również ze swoich romansów. Na koncie ma między innymi związki z kilkoma znanymi muzykami.

Zmarła w grudniu 2016 roku Carrie Fisher z pewnością na zawsze zapadnie w pamięć miłośników kina ikoniczną rolą w sadze „Gwiezdnych Wojen” George'a Lucasa. Kultowe wcielenie księżniczki Lei w kosmicznej sadze przyniosło jej wielką sławę i, choć zagrała w dziesiątkach innych produkcji, na zawsze będzie kojarzona z tą bohaterką.

EN_01236329_1280

Carrie Fisher i romanse z muzykami

Aktorka jednak znana jest również z tego, że nie należała do grzecznych i statecznych dziewcząt. Miała przykry epizod z alkoholem i narkotykami, który zakończył się kuracją odwykową. W 1997 roku przeszła załamanie nerwowe. W jej biografii głośno jest również na temat związków i romansów z gwiazdorami kina i znanymi muzykami.

Według autorów biografii aktorki Fisher już jako siedemnastolatka wdawała się w przelotne romanse i to nie z byle kim, a światowymi gwiazdorami muzyki. Na przyjęciu, na które została zaproszona wraz ze swoją matką Debbie Reynolds przez samego Micka Jaggera, miała poznać Davida Bowiego oraz Freddiego Mercurego. Według książki i z jednym i z drugim połączyły ją bliskie relacje.

Aktorka miała zdradzić przyjaciółce, że w okresie, kiedy spotykała się z Bowiem, muzyk był silnie uzależniony od kokainy i zwierzał się jej, że czuje się bardzo samotny. Z kolei romans z wokalistą legendarnej grupy Queen zdradza, że Mercury, mimo iż preferował związki homoseksualne, często z przyjemnością romansował także z kobietami.

Warto przypomnieć, że aktorka była również żoną gitarzysty rockowego Paula Simona. Związek jednak wytrzymał zaledwie kilka miesięcy. Ponadto Carrie Fisher romansowała z Harrisonem Fordem, kolegą z planu.

RadioZET.pl/MF