Zamknij

Chrzciny księcia Louisa. Znamy szczegóły

Redakcja
26.06.2018 10:06
Chrzciny księcia Louisa. Znamy szczegóły
fot. Paul Marriott / Splash News/EAST NEWS

Już niedługo kolejny członek brytyjskiej rodziny królewskiej przystąpi do sakramentu chrztu. Mowa tu o urodzonym w kwietniu księciu Louisie. Będzie to pierwsza od czasu jego narodzin okazja do zobaczenia najmłodszego członka dynastii.

Wydarzenia dotyczące członków brytyjskiej rodziny królewskiej niezmiennie elektryzują nie tylko mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale i cały świat. Nie inaczej jest w przypadku niedawno urodzonego księcia Zjednoczonego Królestwa, Louisa Arthura Charlesa. Choć przyszedł on na świat zaledwie w kwietniu, oczy całego świata są zwrócone w jego stronę. Już niedługo entuzjaści rodziny królewskiej będą mogli zobaczyć go po raz drugi od czasu narodzin.

Królewski chrzest

Już 9 lipca najmłodszy członek dynastii przyjmie chrzest w kaplicy Pałacu Świętego Jakuba, w której wcześniej do sakramentu przystąpił książę George. Msza ma rozpocząć się około godziny 16 i potrwać niecałą godzinę. Poprowadzi ją arcybiskup Canterbury. Po ceremonii książę William i księżna Kate mają zamiar spędzić czas z rodziną w posiadłości Anmer Hall w Norfolk.

Kto zostanie matką chrzestną

Zainteresowanie wzbudza kwestia udziału w uroczystościach Meghan Markle. Spekulowano, że małżonka księcia Harry'ego zostanie matką chrzestną, tymczasem wydaje się, że zaszczyt ten ją ominie. Według dziennikarzy magazynu „People” para książęca podjęła decyzję o honorowaniu w ten sposób jedynie przyjaciół oraz współpracowników, co ma być swoistym wyrazem podziękowania i nobilitacji, której nie potrzeba już osobom należącym do rodziny królewskiej. Nie wiadomo zatem, kto będzie podawał do chrztu Louisa Arthura Charlesa, ale szansa na to, że będzie to Meghan, wydaje się niewielka. Fakt ten wzbudza duże emocje również ze względu na plotki, jakoby księżna Kate nie przepadała za żoną księcia Harry'ego.

RadioZET.pl/MF