Zamknij

Co się stanie z kanapką KFC wyniesioną do stratosfery?

Redakcja
05.07.2017 16:20
Burger KFC w stratosferze
fot. screen

"To dla tych, którzy pytali, czy KFC naprawdę może wynieść swoją kanapkę Zinger w przestrzeń kosmiczną" - tak zaczyna się krótki materiał filmowy, w którym KFC chwali się wyniesieniem kanapki do stratosfery. Co stało się z Zingerem na takiej wysokości? Rejestrowało to pięć kamer.

Kanapka była dobrze zabezpieczona - umieszczona została pod szczelną kopułą, dzięki czemu jej wygląd w żaden sposób nie uległ zmianie. Można to wszystko zobaczyć na filmikach, które opublikowane zostały w mediach społecznościowych KFC. Pobyt burgera w stratosferze był ponadto streamowany w sieci - rejestrowało go pięć kamer. Trzeba przyznać, że widoki są naprawdę nieziemskie.

Choć dla KFC jest to bardziej coś w rodzaju promocyjnego żartu, to dla firmy World View Enterprises, która specjalizuje się w lotach balonem na dużych wysokościach, to ważny etap testów przed prawdziwymi, długotrwałymi lotami. Balon stworzony przez WVE, nazywany Stratolitem, zaprojektowany został do unoszenia się w powietrzu o wysokości około 100 000 metrów. Zgodnie z planami, w przyszłości balon ma mieć zdolność przebywania w stratosferze od kilku miesięcy do nawet roku - np. służąc do transportu. Do tej pory Stratolit latał jedynie od sześciu do 12 godzin. Tym razem zaplanowano już lot trwający 4 dni.

Już teraz WVE oferuje bilety na podniebny lot balonem za bagatela 75 tysięcy dolarów. W cenie jest miejsce w szklanej kapsule z widokiem na Ziemię, barem, łazienką i wi-fi. Na razie nie ma doniesień o tym, by w bufecie serwowano kanapki KFC, ale - jak widać - nawet na wysokości 77 tysięcy kilometrów na Ziemią Zinger prezentuje się odpowiednio.

RadioZET.pl/SA