Zamknij

Cover "Despacito" dla fanów gier komputerowych z lat 80.

Redakcja
18.08.2017 12:16
Despacito cover
fot. screen

Od coverów "Despacito", jak i od oryginalnej wersji piosenki, która okazała się letnim hitem 2017, niektórym robi się już niedobrze. Jednak ta przeróbka, stworzona w stylu gier komputerowych lat 80., jest naprawdę warta posłuchania.

Internet zalała fala coverów "Despacito", skierowanych zarówno dla tych, którzy uwielbiają ten utwór, jak i do tych, którzy już go nienawidzą i jeśli mają go słuchać, to w zdecydowanie innej wersji. W polskiej sieci pojawiły się już m.in. przeróbka zaśpiewana po śląsku, wersja z nazwiskami wielu znanych piłkarzy (w tym także Lewandowskiego), wykonanie na dwie wiolonczele, a niedawno nawet cover metalowy znanego youtubera Leo Moracchiollego. Teraz przyszła pora na wersję, która całkowicie odmienia brzmienie tego letniego hitu. To wersja, którą zachwyci się każdy hipster i miłośnik gier komputerowych lat 80. i 90. Ten, kto zna Super Mario czy popularną na Commodore 64 Gianę Sisters (tak dla przypomnienia poniżej), dobrze wie, jak to brzmiało.

Autorem przeróbki jest Fabricio André Bernard Di Paolo, znany pod pseudonimem Lord Vinheteiro. Fabricio jest brazylijskim muzykiem, pianistą i producentem dziwnych przeróbek, którymi dzieli się w sieci. Jego cover "Despacito" w mediach społecznościowych ma już miliony wyświetleń.

Teraz posłuchajcie sami, jak brzmi "Despacito" w stylu gier komputerowych z dawnych lat. Aż się łezka kręci w oku!

RadioZET.pl/SA