Zamknij

Daniel Olbrychski sprzedaje dom pod Kazimierzem Dolnym. Kwota posiadłości zwala z nóg

Sylwia Wamej
19.07.2019 11:12
Daniel Olbrychski
fot. Wojciech Krzywkowski/Fotonova/ East News

Daniel Olbrychski sprzedaje swoją posiadłość w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym. Choć dom dla aktora i jego żony Krystyny Demskiej ma ogromną wartość sentymentalną, małżeństwo spędzało tam zbyt mało czasu -  podaje "Życie na gorąco". Jak powiedziała nam Krystyna Demska, żona Daniela Olbrychskiego, wciąż szukają nabywcy na dom pod Kazimierzem Dolnym.

Daniel Olbrychski sprzedaje dom pod Kazimierzem Dolnym

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska-Olbrychska sprzedają swoją posiadłość pod Kazimierzem Dolnym w Mięćmierzu. Choć dom ma dla nich olbrzymią wartość sentymentalną i artystyczną, obydwoje doszli do wniosku, że zbyt mało czasu tam spędzają. Dlatego postanowili wystawić posiadłość na sprzedaż.

„Doszliśmy do wniosku, że czas sprzedać tę naszą chałupę. Drugi dom mamy na Podlasiu i teraz to tam częściej bywamy” – powiedziała Krystyna Demska-Olbrychska tygodnikowi „Życie na gorąco”. Posiadłość wymagała jednak remontu, tymczasem Daniel Olbrychski jest tak bardzo przywiązany do niej, że nie chciał, aby w domu cokolwiek było zmieniane. Daniel Olbrychski i Krystyna Demska tak zachęcają do kupna posiadłości:

Niesamowita posiadłość w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w dzielnicy Mięćmierz. Ponad 1ha działka zabudowana domem o konstrukcji mieszanej o 3 kondygnacjach. Działka posiada ekspozycję na Wisłę oraz zamek w Janowcu. Ze względu na sposób zagospodarowania działki istnieje możliwość dalszego zabudowania nieruchomości” – czytamy w ogłoszeniu. Za artystyczny dom Olbrychskiego trzeba jednak słono zapłacić. Dom w Mięćmierzu wyceniony został na kwotę 2 490 000 zł, czyli 16,6 tys. zł za metr kwadratowy. Nowi właściciele będą mogli też podziwiać niesamowity widok. Dom stoi na wzgórzu i dzięki temu można zobaczyć ogromny zamek w Janowcu. Jak powiedziała nam żona Daniela Olbrychskiego, Krystyna Demska, wciąż szukają nabywcy na posiadłość.

Daniel Olbrychski
fot. Fotonova/East News

Daniel Olbrychski: Kto przyjeżdżał do jego posiadłości?

Daniel Olbrychski kupił posiadłość pod Kazimierzem Dolnym w czasie małżeństwa z Zuzanną Łapicką w 1983 roku. Tam też dorastały jego dzieci. Dom Olbrychskiego był otwarty na artystów. To właśnie tam przyjeżdżali m.in. Agnieszka Osiecka, Magda Umer, Jeremi Przybora czy Janusz Stokłosa.

RadioZEt.pl/Plotek.pl/ SW