Zamknij

Były mąż Górniak, Dariusz K. musi wrócić do więzienia

Redakcja
28.11.2017 19:24
Były mąż Górniak, Dariusz K. musi wrócić do więzienia
fot. Archiwum Radia ZET

Były mąż Edyty Górniak został skazany na sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Podczas zdarzenia był pod wpływem narkotyków. Z aresztu wyszedł po nieco ponad dwóch latach i wpłaceniu 400 tysięcy złotych kaucji. Od tamtej pory przebywa na wolności. Teraz będzie musiał jednak wrócić za kratki.

Choć – jak podają media – prawnicy Dariusza K. chcieli dowieść, że spowodowanie wypadku wynikało z depresji, z którą muzyk walczył po rozwodzie z Edytą Górniak, dziennikarze „Super Expressu" ustalili, że stan zdrowia Dariusza K. pozwala na to, by leczył się za kratami.

Dariusz K. musi zatem wrócić do więzienia, by dokończyć odsiadkę.

„Sąd Rejonowy dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie postanowieniem z dnia 28 listopada 2017 r., sygn. akt XII Ko 2689/17 postanowił nie odraczać skazanemu Dariuszowi K. wykonania kary 6 (sześciu) lat pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 18 kwietnia 2017 r., sygn. akt X Ka 1186/16, zmieniającym wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie z dnia 28 kwietnia 2016 r., w sprawie o sygnaturze XIV K 755/14" – poinformowała „Super Express" Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

RadioZET.pl/SI