Zamknij

Dziewczynka użyła wiedzy z "Igrzysk Śmierci", by uratować kolegę

Redakcja
13.06.2017 15:25
Igrzyska Śmierci uratowały chlopcu życie
fot. screen z filmu

Igrzyska Śmierci na żywo - tak w skrócie opisać można sytuację, do jakiej doszło w USA. Dziewczyna skorzystała z wiedzy, którą zdobyła dzięki filmowi, by uratować rannego kolegę.

Jak informuje amerykański "Gloucester Times", dwunastoletnia Megan Gething wkroczyła do akcji, gdy jej przyjaciel Mackenzie George mocno skaleczył się w nogę metalowym obiektem. Z otwartej rany płynęło mnóstwo krwi, co pozostałe dzieci wprawiło w przerażenie. Tylko Megan zachowała zimną krew i ze spodenek rannego stworzyła opaskę uciskową, która zapobiegała utracie krwi do czasu przybycia karetki. Chłopiec miał ranę o długości 25 centymetrów i szerokości ok. 7 centymetrów. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia mięśni i nerwów.

Jak zdradziła 12-latka, wiedziała o tym z "Igrzysk Śmierci". Oglądając film zauważyła, że była to dobra metoda zatrzymywania krwotoków". Poszkodowany chłopiec, zdaniem lekarzy, odzyska sprawność w przeciągu kilku tygodni. Nastolatka, choć prawdopodobnie uratowała koledze życie, pozostaje skromna. - Z mojej perspektywy po prostu chciałam mu pomóc - powiedziała.

RadioZET.pl/SA