Zamknij

Eurowizja 2018: kiedy i gdzie się odbędzie? Już wiadomo

Redakcja
26.07.2017 16:05
Eurowizja 2018 kiedy i gdzie
fot. Eurowizja

Kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2018? Właśnie ogłoszono datę i miejsce kolejnej edycji międzynarodowego konkursu. Oto pierwsze szczegóły.

Jak wiadomo, Eurowizję 2017 wygrał Portugalczyk Salvador Sobral, który swoją piosenką "Amar Pelos Dois" skradł serca międzynarodowej publiczności jak i konkursowego jury. Zgodnie z regulaminem wydarzenia, kolejne jego finały odbywają się w krajach, których przedstawiciele zwyciężyli poprzednią edycję plebiscytu. Nie jest więc zaskoczeniem, że Eurowizja 2018 odbędzie się właśnie w Portugalii - po raz pierwszy w historii konkursu. Teraz znamy pierwsze szczegóły nadchodzącego 63. Konkurs Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2018: kiedy? Data konkursu ogłoszona

Wreszcie znana jest dokładna data wydarzenia. Tradycyjnie odbędzie się ono wiosną - tym razem będzie to 8-12 maja. Tak jak w kilku ostatnich edycjach - 8. i 10. odbędą się półfinały, natomiast 12.05. finał Eurowizji. Miejscem wydarzenia będzie lizbońska MEO Arena.

Już teraz zainteresowanie konkursem wyraziło ponad 20 państw: m.in. Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Grecja, Irlandia czy Łotwa. Z pewnością podobnie będzie z Polską.

Eurowizja 2018: reprezentant Polski

Przypomnijmy, że na Eurowizji 2017 reprezentantką Polski była Kasia Moś. Piosenkarka przeszła do finałowej części konkursu i jako druga uczestniczka finału zaśpiewała swoją piosenkę "Flashlight". Niestety, ostatecznie Polka uplasowała się na dwudziestym drugim miejscu z liczbą 64 punktów.

Ciekawe, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2018. W tej chwili zbyt wcześnie na jakiekolwiek typy. Artystów, którzy będą zainteresowani reprezentowaniem naszego kraju na festiwalu w Lizbonie, poznamy pod koniec tego roku.

Więcej szczegółów na temat samego konkursu z pewnością pojawi się niebawem.

RadioZET.pl/SA