Zamknij

Pokroiła klientowi obiad, a ktoś zrobił jej zdjęcie. To zmieniło jej życie

Redakcja
14.03.2018 15:24
Pokroiła klientowi obiad, a ktoś zrobił jej zdjęcie. To zmieniło jej życie
fot. Facebook

18-letnia Evoni Williams, kelnerka w Texas Waffle House w La Marque, otrzymała uniwersyteckie stypendium po tym, gdy w internecie pojawiło się jej zdjęcie, na którym widać, jak dziewczyna pomaga pokroić jedzenie 78-letniemu klientowi.

Evoni na własnej skórze przekonała się, że warto być dobrym człowiekiem. Niewielka pomoc, którą ofiarowała staruszkowi, dała jej znacznie więcej, niż można było przypuszczać.

Evoni Williams z La Marque w Teksasie marzyła o studiowaniu zarządzania w biznesie na Southern University w Teksasie. Żeby opłacić czesne, dziewczyna zaczęła pracować jako kelnerka w barze Waffle House.

Zrzut ekranu 2018-03-14 o 15.19.52

Na profilu miasta na Facebooku zamieszczono zdjęcie, na którym widać, jak Evoni kroi jednemu z klientów jedzenie. 78-letni Adrien Charpentier jest bardzo chory i nie byłby w stanie sam przygotować sobie ani pokroić obiadu. Dlatego Evoni postanowiła mu pomóc.

Co ciekawe, fotografię zobaczyli także przedstawiciele Texas Southern University, uczelni, na której chciała studiować Evoni. Postanowili oni nagrodzić dziewczynę i przyznali jej specjalne stypendium w wysokości 16 000 dolarów (ok. 54 600 złotych) na dalsze kształcenie.

Burmistrz La Marque ogłosił, że 8 marca 2018 roku był Dniem Evoni „Nini” Williams.

— To coś, co zrobiłabym też każdego innego dnia — zapewniła Williams w rozmowie z lokalną telewizją.

RadioZET.pl/SI