Zamknij

Felicity Huffman, gwiazda „Gotowych na wszystko” trafiła do więzienia

Sylwia Wamej
16.10.2019 11:44
Felicity Huffman
fot. Associated Press/ East News

Felicity Huffman, gwiazda serialu „Gotowe na wszystko” trafiła do więzienia. Znana z roli Lynette Scavo aktorka spędzi 14 dni w federalnym areszcie pod San Francisco. Sprawa dotyczy łapówkarstwa.

Gwiazda „Gotowych na wszystko” trafiła do więzienia

Felicity Huffman, aktorka znana z roli Lynette w „Gotowych na wszystko”, trafiła do więzienia. Gwiazda popularnego serialu spędzi 14 dni w federalnym areszcie pod San Francisco. Sprawa dotyczy wręczenia łapówki pracownikowi uczelni, na której miała studiować córka aktorki. Felicity trafi do więzienia federalnego w Dublinie w stanie Kalifornia. Gwiazda w maju tego roku przyznała się przed sądem, że wręczyła łapówkę w zamian za przyjęcie jej córki na studia.

Huffman ma zapłacić również grzywnę w wysokości 30 tys. dolarów. Sędzia Indira Talwani nakazuje też aktorce odbycie 250 godzin prac społecznych. Po wyjściu z aresztu Felicity musi też przez rok być pod nadzorem kuratorów.

EN_01375918_2013
fot. Associated press/ East News

Felicity Huffman przyznała się do winy

W kwietniu tego roku Felicty Huffman przyznała się do popełnienia przestępstwa. W pełni akceptuję swoją winę. Z żalem i wstydem za to, co zrobiłam, biorę pełną odpowiedzialność za swoje działania i zaakceptuję wynikające z nich konsekwencje. [...] Przede wszystkim chcę przeprosić studentów, którzy każdego dnia ciężko pracują, by dostać się na uczelnię, a także ich rodziców, którzy poświęcają wiele, by móc wspierać swoje dzieci – napisała gwiazda.

Warto podkreślić, że w aferę łapówkarską zamieszanych było ok. 30 innych znanych i zamożnych rodziców. Wśród nich jest aktorka Lori Loughlin, znana z serialu „Pełna chata”. Razem z mężem Mossimo Giannulli mieli zapłacić prawie 500 tysięcy dolarów za to, żeby ich córki dostały się na uczelnię – Uniwersytet Południowej Kalifornii.

Zagłosuj

Oglądałeś/ łaś "Gotowe na wszystko"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW