Zamknij

Festiwal Piosenki Polskiej przeniesiony z Opola. Gdzie się odbędzie?

Redakcja
23.05.2017 11:07
54. KFPP gdzie się odbędzie?
fot. EAST NEWS

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej nie dobędzie się w Opolu. 22.05. prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski, wypowiedział TVP umowę na organizację wydarzenia. Wiadomo jednak, że KFPP ma się odbyć - i to w podobnym terminie.

"Festiwal w Opolu" nie odbędzie się w Opolu - taką decyzję podjął prezydent tego miasta wypowiadając Telewizji Polskiej umowę na organizację wydarzenia w opolskim amfiteatrze. Najpierw, w związku z burzą rosnącą wokół festiwalu, nie wpuścił na teren amfiteatru ekip TVP, a potem ostatecznie zerwał umowę.

"Miasto Opole wypowiada TVP umowę dotycząca organizacji 54. Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Powodem tej sytuacji jest niewywiązywanie się Telewizji z zapisów umowy. Niemożność zrealizowania niniejszej umowy wynika chociażby z faktu, że z udziału w 54.KFPP wycofała się Maryla Rodowicz, a do zorganizowania jej Złotego Jubileuszu w umowie zobowiązuje się Telewizja" - poinformował.

Dodał, że chce podtrzymać współpracę z TVP i organizować festiwal, jednak w nowym terminie i na nowych zasadach.

Gdzie odbędzie się 54. KFPP?

Kilka godzin po zerwaniu umowy krótkie oświadczenie wydała TVP:

"Telewizja Polska informuje, że pomimo decyzji władz miasta Opole o rozwiązaniu umowy z TVP S.A. na organizację 54. KFPP, festiwal polskiej piosenki odbędzie się w zbliżonym terminie" (przypomnijmy, że był to 9-11 czerwca). Nic więcej nie wiadomo, a szczegóły mają zostać podane w najbliższych dniach.

Kiedy i gdzie odbędzie się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? Jakie miasta są brane pod uwagę? Serwis Wyborcza.pl - powołując się na nieoficjalne informacje - przekazał, że mogą to być Kielce. Tam jednak - Wyborcza cytuje Artura Sobolewskiego, dyrektora wydziału kultury, sportu i promocji miasta - o takiej propozycji nic nie wiadomo.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/SA