Zamknij

Filip Chajzer o żałobie po stracie syna. Wzruszające wyznanie

Redakcja
12.12.2017 13:57
Filip Chajzer
fot. ons.pl

Filip Chajzer znany jest ze swoich bezpośrednich, otwartych wypowiedzi na wiele różnych tematów. Choć niezbyt chętnie komentuje te dotyczące swojego życia prywatnego, to jednak po śmierci syna nie jeden raz opowiadał o traumie, jakiej przez to doświadczył. W jednym z ostatnich wywiadów we wzruszający sposób opisał, jak przeżył żałobę.

Choć od tragicznej śmierci 9-letniego syna Filipa Chajzera, Maksymiliana, minęło już blisko 2,5 roku, to jednak dziennikarzowi nadal trudno jest uporać się ze stratą. Przez cały ten czas starał się układać sobie życie na nowo, nawet niedawno doczekał się kolejnego dziecka. W wywiadzie z magazynem "Newsweek" stwierdził, że jest to zwycięstwo życia nad śmiercią. Mimo to, odczucie straty jest nadal bardzo bolesne. Do przykrego zdarzenia Filip Chajzer powrócił w jednej ze swoich wypowiedzi. Zapytany o to, jak przeżywał żałobę, we wzruszających słowach wyjaśnił, że żalu po stracie dziecka nie da się zapomnieć.

"Nigdy nie można żałoby po śmierci dziecka przeżyć. (...) Rodzice, którzy przeżyli to kilka, kilkanaście lat temu, mówili, że żal po stracie nigdy nie minie. I rzeczywiście tak jest. To jest sinusoida emocji, nerwów, myśli. Czasami jest lepiej, czasami gorzej. Często tego na zewnątrz nie widać, ale zawsze masz to w środku, budzisz się z tym, z tym idziesz spać. Myśl o dziecku, którego już nie ma, zawsze jest gdzieś z tyłu głowy, zawsze. Natomiast bardzo się cieszę, że moje życie jakoś się poukładało, że można je zacząć chociaż trochę na nowo" - powiedział w rozmowie z "Newsweekiem".

RadioZET.pl/SE/SA