Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

16. rocznica śmierci Waldemara Goszcza. Wielką karierę przekreślił wypadek

24.01.2019 13:44

Waldemar Goszcz miał przed sobą karierę aktora, modela i piosenkarza. Niestety mający przed sobą wspaniałe perspektywy artysta zginął w wypadku. Co wiemy o świetnie zapowiadającym się aktorze? 

16. rocznica śmierci Waldemara Goszcza. Wielką karierę przekreślił wypadek fot. ---

Waldemar Goszcz mógł zostać gwiazdą polskiego filmu. Urodzony w 1973 roku w Wolborzu, już jako nastolatek upodobał sobie scenę. Występował w zespołach muzycznych i tanecznych, a rozpoczęte na Akademii Wychowania Fizycznego studia przerwał, by realizować się w modelingu. Jego talent został odkryty przypadkiem na jednej z warszawskich ulic. Został modelem, a w wieku 19 lat zdobył tytuł „Twarzy roku” miesięcznika „Twój Styl”. To otworzyło mu drogę do współpracy z prestiżowymi markami.

Goszcz próbował swoich sił także jako wokalista. W 1997 roku był jednym z członków boysbandu Hi Street, z którym wystąpił na XXXV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Solowo wydał płytę „Waldek Goszcz” i stworzył hymn akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Widzowie mogą kojarzyć go z seriali „Szpital na perypetiach” oraz z roli Adama w telenoweli „Adam i Ewa”. Niestety karierę dobrze zapowiadającego się aktora przerwał wypadek. 

GWIAZDA SERIALU "ADAM i EWA": Co słychać u Katarzyny Chrzanowskiej?

Waldemar Goszcz fot. EAST NEWS

Waldemar Goszcz zginął w wypadku

Goszcz w wywiadach zapowiadał powrót do muzyki.

– Nie spodziewałem się tak intensywnego tempa pracy. Zdarzało się, że graliśmy od 6 rano do 24. Rzadko byłem zadowolony ze swojej gry, a liczba dubli była ograniczona. Do tego dochodziło zmęczenie. Poza tym wcielanie się w amanta wiecznie zakochanego wyczerpywało mnie psychicznie. Pod koniec pracy nad „Adamem i Ewą” ucieszyłem się, że już niebawem skończy się moja serialowa przygoda, ponieważ stęskniłem się za muzyką i moimi projektami wokalnymi.

Nie było mu dane kontynuowanie kariery. 23 stycznia 2003 roku Goszcz podróżował wraz z Radosławem Pazurą i Filipem Siejką drogą krajową numer 7. Jego niebieska Lancia podczas manewru wyprzedzania zderzyła się czołowo z innym autem. Aktor zginął na miejscu, osieracając 6-letnią wówczas córkę. Pozostali pasażerowie przeżyli, Pazura doznał złamania lewej nogi. 

W ten sposób jeden nieodpowiedzialny manewr drogowy przekreślił świetnie zapowiadającą się karierę modela, muzyka i aktora.

ZOBACZ: Polska aktorka miała poważny wypadek samochodowy

RadioZET.pl/MF

Oceń