Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

34. Warszawski Festiwal Filmowy. Znamy cały program tegorocznej edycji!

28.09.2018 16:36

190 filmów — krótko, średnio i pełnometrażowych —zostanie pokazanych podczas tegorocznego 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 12-21 października. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt premier — światowych, europejskich i polskich.

34. Warszawski Festiwal Filmowy fot. mat. prasowe (wff.pl)

34. Warszawski Festiwal Filmowy: PROGRAM

34. Warszawski Festiwal Filmowy zaplanowano na 12-21 października. Projekcje będą się odbywały w Multikinie (Złote Tarasy) oraz w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki). Oprócz samych seansów, zostaną zorganizowane także liczne spotkania z twórcami.

Myślę, że festiwale generalnie dzielą się na dwa rodzaje: te, które wskazują drogę i te, które naśladują inne. Myślę, że w tym roku Warszawski Festiwal Filmowy przechodzi do tej pierwszej kategorii. Mieliśmy w tym roku prawie 5 tys. zgłoszeń na festiwal, a dokładnie 3082 filmy krótkometrażowe i średniometrażowe oraz 1858 filmów pełnometrażowych. Te zgłoszenia napłynęły do nas ze 126 krajów świata, ostatecznie w programie znalazło się 110 filmów pełnometrażowych oraz 80 krótko i średniometrażowych z 61 krajów — powiedział na środowej konferencji prasowej dyrektor festiwalu Stefan Laudyn.

W programie 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego znajdzie się 190 filmów, w tym 15 premier światowych, 18 międzynarodowych, 5 europejskich, 39 wschodnioeuropejskich i 28 polskich. Filmem otwarcia będzie „Tramwaj w Jerozolimie” Amosa Gitaia. Na zakończenie uczestnicy zobaczą „I odpuść nam nasze długi” Antonia Marabito.

Na festiwalu nie może zabraknąć także nagród. Aż 15 tytułów powalczy w Konkursie Międzynarodowym. Wezmą w nim udział m.in. najnowsze filmy Marka Koterskiego, Ancy Damian i Patricii Mazuy.

Pełny program 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia. Przedsprzedaż biletów rusza już 4 października w internecie oraz w kasie Kinoteki.

RadioZET.pl/PAP(Martyna Olasz)/PK

Oceń