Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Ach śpij kochanie". Chyra jako polski Hannibal Lecter

14.07.2017 08:47

Andrzej Chyra jako polski Hannibal Lecter? Zapowiada się doskonale! W internecie pojawiła się zapowiedź nowego filmu Krzysztofa Langa – „Ach śpij kochanie".

„Ach śpij kochanie". Chyra jako polski Hannibal Lecter fot. YouTub

„Ach śpij kochanie" to najnowsza polska propozycja miłośników kryminalnych zagadek. O czym opowiada film? Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie prawie 70 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał, odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja... A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta. Pikanterii dodaje fakt, że „Ach śpij kochanie” jest opowieścią osnutą na faktach.

Za scenariusz odpowiada Andrzej Gołda. W obsadzie, obok Andrzeja Chyry (w roli Władysława Mazurkiewicza), znaleźli się także Tomasz Schuchardt, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Figura, Izabela Kuna, Jerzy Trela, Ireneusz Czop, Sandra Staniszewska i Bogusław Linda.

Premiera filmu „Ach śpij kochanie" już 20 października 2017.

RadioZET.pl/SI

Oceń