Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstanie serial na motywach „Władcy Pierścieni”. Wiemy, gdzie kręcone będą zdjęcia

25.09.2019 14:13

Fani fantastyki mogą zacierać ręce. Sieć Amazon Studios ogłosiła, że powstanie serial oparty o kultową trylogię „Władca Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Widzowie ponownie będą mogli udać się do świata wykreowanego przez genialnego autora. Wiadomo już, gdzie realizowane będą zdjęcia do produkcji.

Powstanie serial na motywach „Władcy Pierścieni”. Wiemy, gdzie kręcone będą zdjęcia fot. Ferrari Press/EAST NEWS

Powstanie serial oparty o „Władcę Pierścieni” Tolkiena

Gra o Tron” doskonale pokazała, jak wielu widzów jest fanami fantastycznych uniwersum i że serialowa produkcja oparta na literaturze fantasy może odnieść większy nawet sukces niż filmy pełnometrażowe. Fakty te nie umknęły włodarzom sieci Amazon Studios, która postanowiła uraczyć widzów nową produkcją opartą o klasykę gatunku. Amazon rozpoczął pracę nad serialem opartym na kultowej trylogii „Władca Pierścieni” pióra J.R.R. Tolkiena. Ogłoszono, że zdjęcia do produkcji realizowane będą w Nowej Zelandii, podobnie jak w przypadku filmowej adaptacji książek w reżyserii Petera Jacksona.

Serial na motywach „Władcy Pierścieni” – co o nim wiadomo?

Informację o tym, że serial Amazona kręcony będzie w Nowej Zelandii, zdradzili główni scenarzyści projektu, J.D. Payne oraz Patrick McKay.

Przystępując do poszukiwania miejsca, w którym moglibyśmy powołać do życia pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć lokalizację majestatyczną, z nieskazitelnymi wybrzeżami, lasami i górami, która z powodzeniem gości światowej klasy plany filmowe, wytwórnie filmowe oraz wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych rzemieślników, oraz innych członków ekip filmowych. Cieszymy się z możliwości oficjalnego potwierdzenia, że nasz wybór padł na Nową Zelandię jako miejsce, w którym będziemy kręcić nasz serial oparty na powieści J.R.R. Tolkiena. Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom i władzom Nowej Zelandii, a w szczególności Auckland, za wsparcie udzielone na etapie preprodukcji serialu. Niezwykła gościnność, z jaką powitali nas mieszkańcy Nowej Zelandii, sprawiła, że poczuliśmy się jak u siebie w domu i z niecierpliwością czekamy na pogłębienie współpracy w nadchodzących latach.

Historia opowiedziana w serialu ma skupiać się na wydarzeniach poprzedzających pierwszy tom „Władcy Pierścieni”. Dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje J.A. Bayona znany z pracy przy „Jurassic World: Upadłe królestwo” i „Sierocińcu”. Wśród pozostałych reżyserów znaleźli się między innymi Bruce Richmond („Gra o tron”) oraz Justin Doble („Stranger Things”).

Zagłosuj

Czekasz na serial oparty na prozie Tolkiena?

RadioZET.pl/MF

Oceń