Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Gwiazda”. Nie powstanie film poświęcony Ani Przybylskiej

02.03.2018 09:51

To już pewne — nie powstanie zapowiadany wcześniej film „Gwiazda” poświęcony przedwcześnie zmarłej aktorce Annie Przybylskiej. Skąd ta decyzja?

Ania Przybylska fot. Archiwum Radia ZET

Nie będzie filmu o Annie Przybylskiej

Radosław Piwowarski, reżyser, który odkrył talent Anny Przybylskiej (Ania zadebiutowała u niego rolą Suczki w filmie „Ciemna strona Wenus”), zapowiedział właśnie, że wycofuje się z realizacji filmu poświęconej aktorce.

— Moja kochana Ania stała się produktem. Z tym nekrobiznesem nie chcę mieć nic wspólnego — zdradził i ogłosił, że nie nakręci filmowej biografii Anny Przybylskiej.

Film „Gwiazda" nie powstanie

Radosław Piwowarski poinformował w wywiadzie dla magazynu „Viva!”, że dostał od prawnika reprezentującego spadkobierców Anny Przybylskiej pismo, w którym rodzina aktorki wycofała zgodę na produkcję filmu mającego mieć tytuł „Gwiazda”.

Piwowarski jakiś czas temu zrezygnował z dofinansowania przyznanego mu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i tym samym oficjalnie potwierdził, że nie zamierza kontynuować pracy nad filmem poświęconym aktorce znanej m.in. ze „Złotopolskich”.

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z rakiem trzustki.

Reżyser Radosław Piwowarski powiedział wówczas, że mimo iż Anna Przybylska odniosła wielki sukces, zawsze była sobą. — Za to widzowie kochali ją najbardziej. Była absolutnie prawdziwą, normalną, bardzo rodzinną dziewczyną — wspominał.

Życiowym partnerem aktorki był piłkarz Jarosław Bieniuk, z którym miała córkę i dwóch synów.

RadioZET.pl/SI