Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bohater serii komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka - Milionerzy 22.08.

22.08.2018 15:33

Komiksy Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka były jednym z zagadnień, poruszonych w 106. odcinku „Milionerów”. Mateusz Karpalski zapytany został dokładnie o zantropomorfizowanego bohatera. Kto nim był? Oto odpowiedź na pytanie z Milionerów, którego powtórkę oglądaliśmy 22.08.

komiksy  Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka fot. screen Player.pl

Bohaterem komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka był jeż. Właśnie o tego jeża zapytany został Mateusz Karpalski. Jak przyznał, jego dziewczyna z pewnością zna odpowiedź na to pytanie. On sam miał z nim jednak problem.

Bohater serii komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka to zantropomorfizowany

A: jerzyk; B: jeż; C: jeżowiec; D: jeżozwierz

Pan Mateusz nie był pewny swojej odpowiedzi, dlatego poprosił o pytanie do publiczności. Koło ratunkowe utwierdziło go w przekonaniu, że chodzi o jeża - czyli że odpowiedź B jest poprawna. Głosowało na te opcję aż 55 procent publiczności. Uczestnik zaznaczył więc odpowiedź B - i była to poprawna odpowiedź. Mateusz wygrał 10 tysięcy złotych.

Jeż Jerzy - bohater komiksów Skarżyckiego i Leśniaka

Jerzy, czyli tytułowy bohater serii komiksów Skarżyckiego i Leśniaka to zantropomorfizowany jeż. komiks o Jerzym od 1996 ukazywał się w magazynie "Ślizg" i w "Świerszczyku", od 2002 ukazują się albumy komiksowe.
Komiks "Jeż Jerzy" ma charakter satyryczny i wyśmiewa współczesną polską rzeczywistość – zarówno całe grupy społeczne, jak np. skinheadzi, dresiarze, ekolodzy, policjanci, jak i konkretni bohaterowie życia politycznego. Na podstawie komiksu powstał film, którego premiera miała miejsce 11.03.2011 roku

RadioZET.pl/SA

Jeż Jerzy; komiks Skarżyckiego i Leśniaka; zantropomorfizowany jeż; antropomorfizm

Oceń
Tagi