Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bohdan Łazuka kończy 80 lat. Czego życzy sobie na urodziny?

31.10.2018 11:19

Bohdan Łazuka, prawdziwa ikona polskiego aktorstwa, piosenki i kabaretu, skończył 80 lat. Mimo poważnego wieku wciąż jest aktywny zawodowo. Nie opuszcza go również charakterystyczne poczucie humoru i dystans do siebie. Czego aktor życzyłby sobie na urodziny?

Bohdan Łazuka kończy 80 lat. Czego życzy sobie na urodziny? fot. facebook.com/bohdanlazuka

Postać Bohdana Łazuki jest bez wątpienia kultowa. Doskonały aktor filmowy i teatralny, piosenkarz oraz kabareciarz nieustannie zachwyca fanów swoim talentem i poczuciem humoru. Zadebiutował w teatralnej adaptacji "Zemsty", a na dużym ekranie widzowie po raz pierwszy zobaczyli go w "Pan Anatol szuka miliona" w 1958 roku. Był prawdziwą gwiazdą Kabaretu Szpak, Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Olgi Lipińskiej. Na swoim koncie ma grubo ponad setkę kreacji filmowych, teatralnych i serialowych. Wydał również pięć płyt z piosenkami. Absolutnie kultowe jest jego wykonanie utworu "Tajemnica Mundialu", napisanej z okazji piłkarskich Mistrzostw Świata w 1983 roku. Za swoje osiągnięcia został odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

B.Łazuka fot. facebook.com/bohdanlazuka

ZOBACZ: Bohdan Łazuka śpiewa na antenie Radia ZET

Bohdan Łazuka skończył 80 lat

Z okazji swoich 80 urodzin Bohdan Łazuka udzielił wywiadu magazynowi "Fakt". Pogodny i wciąż koncertujący artysta nie miał jednak zamiaru rozmawiać o swoim stanie zdrowia. Jak sam stwierdził ironicznie "osiemdziesięciolatka nie powinno się pytać o zdrowie". A czego Bohdan Łazuka sam sobie życzyłby sobie na urodziny?

- Nie chcę słyszeć sto lat. W moim wieku to stanowczo za mało. Nie mam wygórowanych oczekiwań od życia. Odpowiem jak jeden z przedwojennych, żydowskich malarzy. Pytany o to, co jest dla niego ważne odpowiedział krótko: piwo parówki i grzybki.

Choć aktor zachowuje pogodę ducha i woli cieszyć się życiem, latem przeszedł operację biodra. Jak widać, nie stanowi to dla niego żadnego ograniczenia. Artysta zapowiada kolejne koncerty. Oczywiście dołączamy się do najlepszych życzeń dla artysty!

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF

Oceń