Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Brutalne pobicie aktora na tle rasistowskim. Gwiazda „Imperium” trafiła do szpitala

30.01.2019 12:04

Jussie Smollett, amerykański aktor znany między innymi z nagradzanego serialu „Imperium”, został brutalnie pobity na jednej z ulic Chicago. Policja podejrzewa, że do napaści doszło na tle rasistowskim.

Brutalne pobicie aktora na tle rasistowskim. Gwiazda „Imperium” trafiła do szpitala fot. twitter.com/jussiesmollett

Jussie Smolett to amerykański aktor, piosenkarz, fotograf i reżyser. Urodzony w Kalifornii, swoją aktorską karierę rozpoczął w roku 1992, występując w filmach dla dzieci i młodzieży, takich jak „Potężne kaczory” czy „Kawałek nieba”. Widzowie jednak najlepiej kojarzą go z doskonale przyjętego serialu „Imperium”, w 2015 roku nominowanego do Złotego Globu w kategorii najlepszego serialu dramatycznego. Sam Smollett za rolę Jamala Lyona otrzymał 6 nominacji do nagrody Teen Choice. W 2017 roku mogliśmy oglądać go w filmach „Marshall” oraz „Obcy: Przymierze”.

Według Departamentu Policji w Chicago 29 stycznia aktor został brutalnie pobity, gdy wychodził z jednej z restauracji znajdujących się na Lower Water Street.

TEEN CHOICE AWARDS 2018: Kto otrzymał nagrody nastolatków?

Smollett fot. Instagram:@twitter.com/jussiesmollett

Amerykański aktor brutalnie pobity

Według chicagowskiej policji do napaści na Smolleta miało najprawdopodobniej dojść na tle rasistowskim. Dwóch mężczyzn miało zacząć wykrzykiwać w stronę aktora inwektywy dotyczące koloru jego skóry i pochodzenia. Następnie napastnicy zaczęli bić Jusssiego i znęcać się nad nim. Wylali na niego nieznanego pochodzenia substancję, a także owinęli mu wokół szyi sznur. Niestety napastnikom udało się zbiec, obecnie są poszukiwani.

ZOBACZ TEŻ: Afera w "Netflixie". Szef komunikacji zwolniony za rasizm

Amerykański serwis Deadline poinformował, że aktor został przewieziony do szpitala, ale opuścił już placówkę i aktualnie dochodzi do siebie w domu. Sytuacja wywołała ostrą reakcję wśród aktorów, polityków i internautów. Film, w którym wypowiada się na temat napaści, opublikował między innymi twórca „Imperium” Lee Daniels.

RadioZET.pl/MF

Oceń
Tagi