Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co dalej z postacią Lucjana w „M jak Miłość"? Wielki problem scenarzystów

25.04.2017 11:58

22 kwietnia w wieku 90 lat zmarł Witold Pyrkosz – jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, który od kilkunastu lat wcielał się w postać dziadka Lucjana w serialu Dwójki „M jak Miłość”. Przed scenarzystami teraz trudne zadanie: co zrobić? Jak potoczą się losy seniora rodu Mostowiaków?

Co dalej z postacią Lucjana w „M jak Miłość"? Wielki problem scenarzystów fot. ons.pl

M jak Miłość: co dalej z Lucjanem Mostowiakiem?

Okazuje się, że Witolda Pyrkosza w roli Lucjana Mostowiaka będzie można oglądać w „M jak miłość” jeszcze przez kilka tygodni.

Zmarł aktor Witold Pyrkosz

Dopiero jesienią miłośnicy serialu pożegnają się ostatecznie z postacią dziadka Lucjana. W jaki sposób? Tego jeszcze nie wiadomo. Właśnie trwają prace nad zmianą przygotowanych już wcześniej scenariuszy. – Do zeszłego tygodnia ekipa miała dłuższą przerwę w pracy - jak co roku w oczekiwaniu na wiosnę - i nikt z nas nie spodziewał się, że aktor nie pojawi się już na planie – zdradziła w rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl Karolina Baranowska z MTL Maxfilm.

Witold Pyrkosz już jakiś czas temu mówił o tym, co wydarzy się z jego postacią, gdy umrze:

– Ze scenariusza czytam tylko swoje role. Na planie "M jak miłość" wszyscy przyzwyczaili się już do tego. Bo niby po co mam to czytać? Co to za literatura? Za chwilę i tak Lucjan zginie, albo umrze śmiercią naturalną i odbędzie się piękny pogrzeb, a życie innych bohaterów i tak będzie się dalej toczyć – stwierdził w wywiadzie, którego udzielił magazynowi „Świat i Ludzie" w 2015 roku.

RadioZET.pl/SI

Oceń