Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co robi chłop na obrazie pt. „Ziemia” Ferdynanda Ruszczyca z 1898 roku?

21.08.2018 15:42

Co robi chłop na obrazie pt. „Ziemia” Ferdynanda Ruszczyca z 1898 roku? — takie pytanie usłyszała w 105. odcinku „Milionerów” wioślarka Weronika Deresz. Oto poprawna odpowiedź.

Milionerzy 105 Ziemia Obraz fot. screen Player.pl

Co robi chłop na obrazie pt. „Ziemia” Ferdynanda Ruszczyca z 1898 roku? — to jedno z pytań 105. odcinka „Milionerów”, którego powtórka emitowana była we wtorek, 21 sierpnia. Od początku odcinka swoją grę kontynuowała mistrzyni wioślarstwa, olimpijka – Weronika Deresz. Wspomniane pytanie było pytaniem za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Ile rodzonych córek miała macocha Kopciuszka?

Co robi chłop na obrazie pt. „Ziemia” Ferdynanda Ruszczyca z 1898 roku?

A: orze;  B: bije konia;  C: zbiera stonkę;  D: iryguje pole.

Któremu klubowi piłkarskiemu Kibicuje Donald Tusk?

Pani Weronika tym razem nie była tak pewna swojej odpowiedzi. Najpierw skorzystała z koła ratunkowego — poprosiła o podpowiedź publiczność. Aż 52 procent uzyskała odpowiedź A, natomiast 21 procent — odpowiedź B. uczestniczka obawiała się, że tak duży procent głosów wynikał z faktu, że zasugerowała taką odpowiedź. Postanowiła wykorzystać kolejne koło ratunkowe — „50:50”. Pozostały odpowiedzi A i B. Deresz zaznaczyła tę pierwszą i wygrała 40 tysięcy złotych.

Poprawna była odpowiedź A.

„Ziemia” — obraz Ferdynanda Ruszczyca

Mowa o tym obrazie:

Ferdynand Ruszczyc herbu Lis to polski malarz, urodzony 10 grudnia 1870 w Bohdanowie, zmarły 30 października 1936 roku. Był grafikiem, rysownikiem, scenografem, pedagogiem. Malował głównie krajobrazy. Reprezentował symboliczny nurt Młodej Polski. „Ziemia” jest jednym z jego najbardziej znanych obrazów, choć jednocześnie jednym z pierwszych – niemal debiutanckim dziełem. Wykonany został techniką olejną na płótnie 164x219 cm.

Dzieło znajduje się obecnie w Muzeum Narodowym w Warszawie.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi