Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzień Świra w teatrze. Odważne posunięcie!

22.06.2017 09:47

„Dzień Świra" wraca, ale w zupełnie odmienionej, operowo-musicalowej wersji. 

Dzień Świra w teatrze. Odważne posunięcie! fot. ons.pl

A to niespodzianka! Piętnaście lat od premiery kultowego już „Dnia Świra" tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera/musical”.

W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski (były lider zespołu Leszcze, wokalista oratorium „Tu Es Petrus"). Za role kobiece odpowiedzialna będzie Joanna Kołaczkowska (z kabaretu Hrabi). Jako Synuś Sylwuś wystąpi Wojciech Solarz.

"W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej" – można przeczytać w opisie sztuki.

Czy Maciej Miecznikowski dorówna Markowi Kondratowi? Premiera spektaklu już 7 lipca w Teatrze Kamienica.

RadioZET.pl/SI

Oceń