Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ekogroszek i orzech to sortyment – odpowiedź na pytanie z teleturnieju „Milionerzy”

13.08.2018 15:28

Ekogroszek i orzech to sortyment – takie pytanie usłyszała pani Agnieszka Faust z Warszawy w 103. odcinku „Milionerów”, którego powtórka emitowana była w poniedziałek, 13 sierpnia.

Milionerzy ekogroszek i orzech sortyment fot. screen Player

Ekogroszek i orzech to sortyment...” – brzmiało jedno z pytań w 103. odcinku „Milionerów”, którego powtórka emitowana była w poniedziałek, 13 sierpnia. Pani Agnieszka Faust z Warszawy nie od razu znała prawidłową odpowiedź, która dawała jej wygraną 10 tysięcy złotych. Było to bowiem już piąte pytanie tego odcinka. Wcześniej odpowiadała m.in. na pytanie o spalony w piłce nożnej. Oto pytanie i odpowiedzi.

Ekogroszek i orzech to sortyment:

A: drewna opałowego, B: węgla opałowego, C: żwirku dla kotów, D: żwiru budowlanego.

Uczestniczka wahała się z odpowiedzią. Ostatecznie poprosiła o koło ratunkowe „50:50”. W wyniku tej podpowiedzi aktywne zostały odpowiedzi B o raz C. Po kilku chwilach namysłu pani Agnieszka pewnie odpowiedziała, że poprawna będzie wersja B. Hubert Urbański zaznaczył tę wersję odpowiedzi i była to odpowiedź poprawna.

Pani Faust wygrała 10 tysięcy złotych i przeszła do kolejnego pytania.

Zobacz też: Ma emploi - pytanie z Milionerów.

Co to jest ekogroszek i orzech opałowy?

Ekogroszek to nazwa handlowa określająca paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego, przeznaczone do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Ekogroszek dostępny jest w różnych rozmiarach. Należy do średniego sortymentu węgla.

Orzech opałowy to również paliwo stałe, również produkowane z tego samego surowca, jednak orzech jest większy niż ekogroszek i zalicza się do sortymentu grubego – powyżej 25 mm.

RadioZET.pl/SA

ekogroszek i orzech to sortyment; ekogroszek; orzech opałowy

Oceń
Tagi