Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Emmy 2017 wręczone. Które seriale trzeba nadrobić jesienią?

18.09.2017 08:53

W nocy z 17 na 18 września 2017 roku przyznano EMMY Awards 2017, nazywane „telewizyjnymi Oscarami"! Poznaj wyniki!

Emmy 2017 wręczone. Które seriale trzeba nadrobić jesienią? fot. PAP

Emmy 2017: wyniki

Głośna „Opowieść podręcznej" zdobyła statuetkę nie tylko dla najlepszego serialu dramatycznego, lecz także za scenariusz, reżyserię – i dodatkowo nagrody dla dwóch aktorek produkcji: Elisabeth Moss (najlepsza aktorka w serialu dramatycznym) i Ann Dowd (najlepsza aktorka drugoplanowa).

Za najlepszą komedię uznano „Figurantkę", zaś za miniserial „Wielkie Kłamstewka". Najlepszym programem typu reality okazał się natomiast znany także w Polsce – The Voice, program muzyczny.

Najlepszą aktorką komediową okazała się Julia Louis-Dreyfus, która zdobyła statuetkę za rolę w głośnym serialu "Figurantka". Wspomniana już Elizabeth Moss dostała nagrodę za najlepszą rolę żeńską w serialu dramatycznym („Opowieść podręcznej"), zaś Nicole Kidman za najlepszą rolę w miniserialu („Wielkie Kłamstewka"). Tradycyjnie przyznano nagrody także aktorom drugoplanowym. W tym roku statuetki w tej kategorii otrzymały: Kate McKinnon (komediowa, „Saturday Night Live"), wspomniana Ann Dowd (dramatyczna, „Opowieści podręcznej") oraz Laura Dern (miniserial, „Wielkie Kłamstewka").

W kategoriach dla mężczyzn triumfowali: Donald Glover za najlepszą rolę męską w serialu komediowym („Atlanta"), Sterling Brown za najlepszą rolę w produkcji dramatycznej („Tacy jesteśmy") oraz Riz Ahmed za najlepszą rolę w miniserialu („Długa Noc"). Jeśli chodzi o aktorów drugoplanowych, którzy otrzymali statuetki, są to : Alec Baldwin (komediowy, za rolę w „Saturday Night Live"), John Litgow (dramatyczny, za „The Crown") i Alexander Skarsgard (miniserial „Wielkie Kłamstewka").

RadioZET.pl/SI

Oceń