Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Film o Krzysztofie Komedzie. Kiedy premiera?

30.04.2018 10:31

Powstaje film o Krzysztofie Komedzie. Producenci nie zdradzili jeszcze tytułu, ale podano przybliżoną datę premiery. Co już wiadomo o filmie opowiadającym o jednym z najzdolniejszych polskich kompozytorów i pianistów jazzowych?

Krzysztof Komeda fot. Eastnews

Film o Krzysztofie Komedzie. Kiedy premiera?

Film będzie opowiadał o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy. Twórcą scenariusza jest Łukasz M. Maciejewski, scenarzysta m.in. „Czerwonego pająka”. Premiera filmu przewidywana jest na koniec 2020 roku. 

Reżyserem obrazu jest Leszek Dawid, reżyser takich produkcji jak „Jesteś Bogiem”, „Pakt” czy „Nielegalni”.

Krzysztof Komeda był znany m.in. ze współpracy z Romanem Polańskim. Stworzył muzykę do wielu jego filmów, m.in. kultowego już „Noża w wodzie”, „Dwaj ludzi z szafą” czy „Gdy spadają anioły”. Jego ostatnim filmem było „Dziecko Rosemary” z 1968 roku. W tym samym roku, podczas pobytu u Polańskiego w Los Angeles, Komeda wracał z zakrapianej imprezy z Markiem Hłaską. Kompozytor przypadkowo został zepchnięty ze skarpy przez autora „Ostatniego kroku w chmurach” i zranił się w głowę. Zmarł po przewiezieniu do Warszawy w 1969 roku.

Jak informują Wirtualne Media, obraz powstaje w związku z 50. rocznicą tragicznej śmierci kompozytora. Konsultantem projektu jest Tomasz Lach, syn Zofii Komedowej-Trzcińskiej, żony Komedy. 

RadioZET.pl/SI

Oceń