Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstanie animowany film oparty na serii gier Super Mario Bros

16.11.2017 22:03

Universal Pictures oraz studio odpowiedzialne za filmy o Minionkach pracują nad filmową adaptację kultowej serii gier o najbardziej znanym animowanym hydrauliku – Mario.

Powstanie animowany film oparty na serii gier Super Mario Bros

Należące do Universal Pictures Illumination Entertainment odpowiedzialne za filmy o Minionkach ma zrealizować pełnometrażowy film animowany na licencji „Super Mario Bros. Nintendo" – donosi „Wall Street Journal".

Dziennik powołuje się na źródła związane ze sprawą, zgodnie z którymi negocjacje między twórcami filmów o Gru i Minionkach a japońskim producentem gier i konsol miały trwać od ponad roku. Według doniesień "WSJ" paryskie studio Mac Guff Illumination Entertainment już przystąpiło do wstępnych prac nad animacją. Jej producentami mieliby zostać dyrektor Illumination Chris Meledandri i uczestniczący w rozmowach twórca postaci Mario Shigeru Miyamoto.

Starania o prawa do ekranizacji jednej z najpopularniejszych franczyz Nintendo miały podejmować wcześniej inne hollywoodzkie studia. O prowadzonych przez Nintendo rozmowach w sprawie filmów na podstawie własności intelektualnych firmy wiadomo od roku dzięki wypowiedzi przewodniczącego Tatsumi Kimishimy, dotychczas jednak nie wskazywano uczestników tych negocjacji. Będąca współwłaścicielem Illumination wytwórnia Universal Pictures już w 2015 zawarła z Nintendo umowę w sprawie wykorzystania postaci związanych z Mario w zarządzanych przez siebie parkach rozrywki.

Według danych firmy na całym świecie sprzedano już ponad 330 mln rozmaitych gier o wąsatym hydrauliku Mario, m.in.w ramach serii "Super Mario", "Mario Kart" i "Mario Party". Wydana pod koniec października 2017 gra "Super Mario Odyssey" na konsolę hybrydową Nintendo Switch sprzedała się w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy w ciągu trzech dni od premiery. Nintendo nie udostępniało licencji na filmy o Mario od klęski filmu aktorskiego "Super Mario Brothers" z 1993 roku

RadioZET.pl/SI/PAP

Oceń