Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Filmowe nagrody Emmy rozdane. Znamy zwycięzców

18.09.2018 11:49

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zdobywców statuetek Emmy w najważniejszych kategoriach konkursowych, w tym najlepszych aktorów serialowych. Czy wyniki jubileuszowej gali można uznać za zaskoczenie?

Filmowe nagrody Emmy rozdane. Znamy zwycięzców fot. Instagram:@televisionacad

Za nami jubileuszowa, siedemdziesiąta gala rozdania nagród Emmy, przyznawanych za produkcje telewizyjne. Często nazywane "telewizyjnymi Oscarami" statuetki to najważniejsze wyróżnienie dla producentów i  aktorów serialowych. W poniedziałkową noc czasu polskiego w Microsoft Theater w Los Angeles zebrała się śmietanka światowych gwiazd. Oczywiście najmocniej rywalizowały ze sobą produkcje dwóch gigantów: HBO oraz Netflixa. Do kogo powędrowały statuetki?

Nagrody Emmy Awards 2018

W walce o nagrodę za najlepszy serial dramatyczny nic nie mogło pokonać kultowej od lat "Gry o Tron". Łącznie serial zebrał 9 statuetek, w tym za najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym. Zgodnie z oczekiwaniami został nim Peter Dinklage, czyli serialowy Tyrion Lannister. Najlepszym aktorem dramatycznym został Matthew Rhys z "Zawód Amerykanin", aktorką zaś Claire Foy ("The Crown").

Z najlepszy serial komediowy uznany został "The Marvelous Mrs. Maisel". Występująca w produkcji Rachel Brosnahan otrzymała statuetkę za najlepszą aktorkę komediową. Nagroda za rolę męską powędrowała do Billa Hadera, gwiazdy serialu "Barry". Łącznie ""The Marvelous Mrs. Maisel" mogło cieszyć się aż z 8 nagród.

W kategorii "Skecz" z łatwością zwyciężył niezmiennie popularny program rozrywkowy "Saturday Night Live", za najlepszy talk-show uznano natomiast "Last Week Tonight".

Pełną listę kategorii, nominacji oraz zwycięzców można znaleźć pod tym adresem.

RadioZET.pl/MF

Oceń