Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gra o tron 8. Kto umrze?

15.03.2018 13:24

„Gra o tron” powróci do HBO dopiero w 2019 roku. Ósmy, finałowy sezon będzie miał zaledwie sześć odcinków. Wiadomo także, że widzowie muszą przygotować się na to, że stacja uśmierci głównych bohaterów. Kto umrze? Tego jeszcze nie wiadomo.

Gra o tron fot. mat.prasowe

Gra o tron 8. Kto umrze?

— Czytaliśmy z obsadą skrypty kilku ostatnich odcinków „Gry o tron”. To był naprawdę niezwykle mocny moment w naszym życiu i karierze. Nikt z obsady nie czytał wcześniej scenariusza. Nagle dowiedzieli się, że będą umierać jeden po drugim. Pod koniec aktorzy zaczęli płakać. Potem pojawiły się oklaski trwające 15 minut — powiedziała Francesca Orsi, przedstawicielka HBO, podczas konferencji prasowej INTV w Izraelu.

Stacja nie zdradziła, którzy bohaterowie zginą, ale wszyscy wiedzą, że w „Grze o tron” nie bierze się jeńców. Jednym słowem: można spodziewać się najgorszego.

„Gra o tron” jest amerykańskim serialem fantasy stworzonym przez Davida Benioffa i D.B. Weissa. Cykl powstał na podstawie „Pieśni lodu i ognia” autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R.R. Martina. Serial można oglądać od 2011 roku.

Reżyserią 8. sezonu „Gry o tron” ponownie zajmą się David Benioff i D.B. Weiss, a także David Nutter oraz Miguel Sapochnik. Za scenariusz oprócz Benioffa i Weissa odpowiadają Bryan Cogman i Dave Hill.

W obsadzie 8. sezonu zobaczymy Petera Dinklage'a, Nikolaja Coster-Waldau, Lenę Headey, Emilię Clarke, Kita Haringtona, Maisie Williams i Sophie Turner.

RadioZET.pl/SI

Oceń