Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Grażyna Szapołowska komentuje film Smarzowskiego. „To zwykła nagonka”

10.10.2018 13:43

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego bije kolejne rekordy popularności i nieustannie wywołuje kontrowersje. Ostatnio głos w sprawie obrazu zabrała aktorka Grażyna Szapołowska. Nie jest ona entuzjastką obrazu Kościoła, jaki pokazał reżyser.

Grażyna Szapołowska komentuje film Smarzowskiego. „To zwykła nagonka” fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Grażyna Szapołowska to popularna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Na swoim koncie ma liczne nagrody oraz szereg doskonałych kreacji aktorskich. Widzowie doskonale kojarzą ją między innymi z „Pana Tadeusza”, „Różyczki” czy „Krótkiego filmu o miłości”. Pojawiła się także w „Botoksie” Patryka Vegi. Tak doświadczona aktorka nie boi się wygłaszania opinii na temat produkcji filmowych. W wywiadzie dla „Faktu” powiedziała, co myśli o „Klerze”, odnoszącym ogromny sukces filmie Wojciecha Smarzowskiego.

Grażyna Szapołowska fot. Michal Wozniak/East News

Grażyna Szapołowska nie rozumie fenomenu „Kleru”

W rozmowie z „Faktem” Szapołowska wypowiedziała się na temat filmu, choć jak sama przyznała, nie widziała produkcji. Co więcej, wcale nie zamierza jej zobaczyć.

– Nie widziałam tego filmu i raczej na niego do kina się nie wybiorę. Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler”.

Co wywołało niechęć aktorki do filmu, którego nawet nie widziała? Szapołowskiej nie podoba się sam sposób, w jaki temat polskiego Kościoła został poruszony przez reżysera. Według niej obraz jest niczym innym, jak nagonką na księży.

– Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem świętą i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje.

W rozmowie z „Faktem” Szapołowska zaapelowała również do widzów o trzeźwe podejście do tematyki „Kleru”.

– Apeluję o spokój i rozsądek w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży.

To nie pierwsza osoba, która skomentowała obraz Smarzowskiego bez wizyty w kinie. Wcześniej głos zabrał między innymi Wojciech Cejrowski.

„Kler” zbiera jednak również wiele pozytywnych opinii. Dobrze na jego temat wypowiedziała się między innymi związana z TVP dziennikarka Anna Popek.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF

Oceń