Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Grażyna Torbicka świadomie rezygnuje ze stałej pracy w telewizji?

22.08.2018 14:58
xxx zet

Grażyna Torbicka przez ponad 30 lat wzbudzała sympatię widzów Telewizji Polskiej, została jednak zwolniona. Obecnie popularna dziennikarka nie chce wiązać się na stałe z żadną ze stacji telewizyjnych. Co jest przyczyną takiej decyzji?

Grażyna Torbicka świadomie rezygnuje ze stałej pracy w telewizji? fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Grażyna Torbicka to prawdziwa osobowość krajowego dziennikarstwa. Ciężko się z resztą dziwić, jest wszak córką legendarnej Krystyny Loski. Podobnie jak mama, Torbicka związała się z Telewizją Polską, w której widzowie mogli ją podziwiać przez ponad trzy dekady. Jest autorką niezwykle popularnego programu filmowego „Kocham kino”, emitowanego przez 20 lat na antenie TVP2. W tym roku słuchacze radia ZET mogli przysłuchiwać się jej relacjom z Festiwalu Filmowego w Cannes.

Pomimo ogromnego doświadczenia i sympatii widzów, TVP zdecydowało jednak o zwolnieniu Grażyny Torbickiej. Jej wielbiciele zastanawiają się, kiedy znów będzie można regularnie zobaczyć ją na srebrnym ekranie. I choć twarz prezenterki co jakiś czas pojawia się w telewizji TVN, sama zainteresowana w wywiadzie dla „Faktu” zdradza, że nie martwi jej, że nie została twarzą żadnej ze stacji. Co więcej, wcale o to nie zabiega.

- Rynek mediów strasznie się zmienił. Wydaje mi się, że w dobrym momencie weszłam w stan niezależności. Bardzo mi odpowiada obecna sytuacja współpracy z jedną ze stacji i wspólnego myślenia o różnych projektach.

Pomimo wspomnianej przyjemnej współpracy, Torbicka podkreśla, że nie ma w planach podpisania stałego kontraktu.

 - Myślę, że obecnie nie ma już takiego trendu, by na stałe się związywać z jedną stacją.

To z pewnością niezbyt radosna wiadomość dla wielu widzów, którzy filmową ekspertkę oglądaliby w jej autorskim programie z prawdziwą przyjemnością. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie pojawiać się na ekranie jak najczęściej.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF

Oceń