Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hugh Laurie zagra w serialu „Paragraf 22”

05.04.2018 09:16

Hugh Laurie, czyli niezapomniany doktor House, zagra w nowym serialu zrealizowanym dla platformy Hulu. Produkcja powstaje na kanwie kultowej książki „Paragraf 22” Josepha Hellera.

Hugh Laurie fot. Eastnews

Hugh Laurie zagra w serialu „Paragraf 22”

W serialu „Paragraf 22” oprócz Luauriego, który zagra majora de Coverley, będzie można oglądać także George'a Clooneya. Amerykański gwiazdor wcieli się w serialu pułkownika Cathcarta. Clooney odpowiedzialny jest za produkcję, wiadomo także, że wyreżyseruje kilka odcinków. Główną postać — bombardiera Yossariana — zagra Christopher Abbott.

„Paragraf 22” to jedna z najwybitniejszych powieści dwudziestego wieku. Główny bohater, kapitan John Yossarian, próbuje uniknąć śmierci podczas wojny. Jako doświadczony lotnik doskonale zdaje sobie sprawę, że każda kolejna misja może okazać się tą ostatnią. Nie może jednak wymigać się od nich ze względu na tytułowy paragraf 22, który dawał żołnierzowi możliwość natychmiastowego zakończenia pełnienia służby na własną prośbę z powodu choroby psychicznej. Jednocześnie jednak zapis ten mówił o tym, że ktoś, kto w trosce o uratowanie własnego życia wnosi o zwolnienie ze służby, udowadnia, że jest psychicznie zdrowy, a więc nie może prosić o zwolnienie z powodu choroby psychicznej.

RadioZET.pl/SI

Oceń