Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile głosek jest w nazwie miasta nad Wieprzem, znanego z wiersza Brzechwy o pracującym w gąszczu chrząszczu

07.08.2018 15:10

Ile głosek jest w nazwie miasta nad Wieprzem, znanego z wiersza Brzechwy o pracującym w gąszczu chrząszczu? Odpowiedź na pytanie z „Milionerów”.

Milionerzy w Szczebrzeszynie fot. screen Player.pl

W setnym odcinku „Milionerów” o wielkie pieniądze walczyła Magda Wiaterska. Uczestniczka kontynuowała grę, którą rozpoczęła w poprzednim odcinku programu. Bezbłędnie przeszła przez dziewięć wcześniejszych pytań, takich jak np. Co oznacza rosyjskie słowo „kuszat”?

Ile głosek jest w nazwie miasta nad Wieprzem z wiersza Brzechwy?

Mowa oczywiście o Szczebrzeszynie. Magda Wiaterska znała nazwę miasta, jednak nie była pewna, czym dokładnie jest głoska. Najpierw policzyła liczbę liter – było ich 13. Potem uczestniczka zaczęła zastanawiać się, czy litera to to samo co głoska. Ostatecznie uznała, że gdyby chodziło o litery, to pytanie mówiłoby o literach. Kilkakrotnie policzyła głoski i udzieliła odpowiedzi, ryzykując 35 tysięcy.

Odpowiedzi brzmiały:

A: 3, B: 9, C: 10, D: 13.

Szczebrzeszyn – ile głosek w nazwie?

Wiaterska postawiła na odpowiedź D. I była to poprawna odpowiedź.

„Nie wiem, jak to powiedzieć, chyba najprościej – wygrałaś 125 tysięcy” – powiedział Hubert Urbański. Uczestniczka w kolejnym pytaniu grała już o 250 tysięcy. Pytanie brzmiało: O murach obronnych którego miasta śpiewał Jacques Brel?

Ostatecznie uczestniczka zrezygnowała z dalszej gry.

RadioZET.pl/SA

Oceń