Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jeden z dziesięciu: wpadka organizatorów. Nie uznali tej odpowiedzi

18.12.2017 14:06

Choć w turniejach telewizyjnych wpadki niekiedy się zdarzają, to trzeba przyznać, że w programie "Jeden z dziesięciu" spotykane są niezwykle rzadko. Właśnie jednak taka wpadka miała miejsce. Widzowie ostro skomentowali to w sieci. O co poszło?

Jeden z dziesięciu wpadka fot. screen/YT

Program "Jeden z dziesięciu" emitowany jest na antenie TVP już blisko 15 lat. Od samego początku turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem widzów, a to zawdzięcza m.in. wysokiemu poziomowi pytań i profesjonalnej postawie prowadzącego - Tadeusza Sznuka.

Niestety, wygląda na to, że na tym wizerunku pojawiła się mała skaza. Wszystko przez niedawną wpadkę. W jednym z ostatnich odcinków programu uczestnik prawidłowo odpowiedział na pytanie, jednak odpowiedź ta nie została uznana. Pytanie brzmiało: "Ile razy igrzyska olimpijskie odbyły się w Ameryce Południowej?". Odpowiadający na nie stwierdził, że było to tylko raz. Kiedy usłyszał dźwięk oznaczający, że odpowiedź była błędna, prowadzący zaczął wyjaśniać, igrzyska dotychczas odbyły się w Meksyku, który jest położony w Ameryce Północnej.

Zagłosuj

Oglądasz "Jeden z dziesięciu"?

Widzowie natychmiast wychwycili ten błąd i dali o tym znać w sieci. Na Facebooku programu pojawiło się wiele komentarzy. "A co z igrzyskami w Brazylii? Czy mi się wydaje, czy nastąpiła jakaś pomyłka?" - pyta jeden z widzów.

"Szok! Właśnie w dzisiejszym programie padło pytanie: ile razy igrzyska olimpijskie odbyły się w Ameryce Południowej. Pan gracz odpowiedział, że raz, na co usłyszał odpowiedź, że ani razu! (...) W tak dobrym teleturnieju popełniono tak koszmarny błąd?" - pisze ktoś inny.

Organizatorzy od razu zareagowali publikując pod wpisami komentarz: "Szanowni Państwo, odnośnie opisywanej przez Państwa sytuacji w 16 odcinku, informujemy, że już znaleźliśmy przyczynę pomyłki i wyjaśnienie zamieścimy w jednym z najbliższych odcinków". 

Czy wielbiciele "Jednego z dziesięciu" wybaczą organizatorom taki błąd?

RadioZET.pl/SA

Oceń