Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jimmy Kimmel o skandalu z Harveyem Weinsteinem w powitalnej mowie

05.03.2018 08:19

Galę Oscarów 2018 poprowadził Jimmy Kimmel. Prezenter w swojej przemowie nawiązał do problemu molestowania seksualnego w Hollywood, skandalu z Harveyem Winsteinem i wyśmiał branżę filmową.

Jimmy Kimmel Oscary 2018 fot. Rob Latour/REX/Shutterstock

Gospodarz oscarowej gali, Jimmy Kimmel, podczas swojej przemowy na otwarciu ceremonii odniósł się do skandalu związanego z osobą Harveya Weinsteina. Producent filmowy przez bardzo wiele kobiet oskarżony został o molestowanie seksualne, co dało początek akcji #MeToo.

Jimmy Kimmel o molestowaniu seksualnym

Od kiedy ogłoszono, że to właśnie Kimmel będzie prowadził oscarową galę, wielokrotnie był pytany o to, czy zamierza w jakiś sposób odnieść się do głośnej akcji. Jak widać, postanowił to zrobić. Najpierw podkreślił, z jaką presją spotykają się kobiety we wszystkich branżach, a potem wyśmiał Hollywood i jego stosunek do problemu przemocy i molestowania seksualnego.

Oscary 2018: wyniki — lista laureatów

— Zrobiliśmy film zatytułowany „Czego chcą kobiety”, w którym obsadziliśmy Mela Gibsona — zażartował, a potem odniósł się do skandalu z Winsteinem.

Oscar — mężczyzna bez penisa

„Oscar to ulubiony mężczyzna w Hollywood. Trzyma ręce tam, gdzie je widać. Nie ma nawet penisa. Dosłownie — to statua ograniczeń” — powiedział Kimmel i przypomniał, że producent był drugą osobą, która została wyrzucona z Akademii Filmowej.

„Było wielu wspaniałych nominowanych, ale Harvey zasługiwał na to najbardziej”.

Oscary 2018: więcej informacji z tegorocznej gali na RadioZET.pl.

Frances McDormand skradła serca swoją oscarową przemową

RadioZET.pl/SA

Oceń