Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Joanna Kulig oczarowała Stevena Spielberga. „»Idę« oglądał trzy razy”

21.01.2019 11:19

Kolejna gwiazda Hollywood zachwyciła się talentem Joanny Kulig. Aktorka opowiedziała w wywiadzie o swoim spotkaniu ze Stevenem Spielbergiem. O czym rozmawiała z jednym na najsłynniejszych światowych reżyserów?

Joanna Kulig oczarowała Stevena Spielberga. „»Idę« oglądał trzy razy” fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Joanna Kulig to aktorka znana na całym świecie. Międzynarodowe sukcesy „Idy” i „Zimnej wojny” pozwoliły jej zabłysnąć i w błyskawicznym tempie stać się rozpoznawalną w Hollywood. Agnieszka regularnie pojawia się na prestiżowych galach, udziela wywiadów, pozuje do sesji zdjęciowych i spotyka się z największymi gwiazdami kina. Jej aktorski talent komplementowali między innymi Nicole Kidman, Brad Pitt czy Natalie Portman. Okazuje się, że Kulig zrobiła ogromne wrażenie również na jednym z największych hollywoodzkich reżyserów. Steven Spielberg zapragnął spotkać się z polską gwiazdą osobiście.

ZOBACZ: Joanna Kulig na okładce polskiego wydania "Vogue"

EN_01357260_0001 fot. Rex Features/East News

Steven Spielberg zachwycony Joanną Kulig

Joanna Kulig udzieliła wywiadu dla magazynu „Vogue”, w którym opowiedziała o swoim spotkaniu ze Stevenem Spielbergiem. Reżyser tak kultowych filmów, jak „Lista Schindlera”, „Szeregowiec Ryan” i „Park Jurajski”, zachwycił się polską aktorką. Jak opowiedziała sama Kulig:

–Spielberg napisał do mnie mail, że bardzo mu się podobał film i chce mnie poznać. Wypytywał o wszystko. Mówił, że widział „Idę” trzy razy [...] Pytał mnie o rodzinę. Opowiadałam o moim śpiewie, o instrumentach. Ale w końcu sama zaczęłam go wypytywać. Czy ma żonę, ile dzieci.

Reżyser zaprosił także do siebie męża Joanny, który oczekiwał na ciężarną żonę w samochodzie pod rezydencją Spielberga.

ZOBACZ: Znamy płeć dziecka Joanny Kulig. Chłopiec czy dziewczynka?

EN_01342324_5740 fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Polska gwiazda zdradziła także w wywiadzie, że ma w planach kolejne ważne spotkanie.

– Po spotkaniu ze Spielbergiem przyszły następne. Agentka umówiła mnie z Susanne Bier, która teraz kręci serial – opowiedziała Joanna.

Przypomnijmy, że Susanne Bier jest reżyserką odpowiedzialną między innymi za ostatni hit Netflixa „Nie otwieraj oczu”.

Kulig ma zamiar pozostać w Los Angeles przynajmniej do czasu porodu. Możliwe jednak, że zdecyduje się na dalsze promowanie się za oceanem. Jak sama przyznała, Stany Zjednoczone dają ogromne możliwości rozwoju.

– W ogóle podoba mi się to, że jeśli tutaj człowiek jest w czymś dobry, daje mu się szansę. Jeśli ktoś ma na tyle siły, że nie popadnie w jakiś nałóg, albo nie zwariuje, może się rozwinąć. Dlatego cieszę się, że tu jestem.

Mamy tylko nadzieję, że Joanna nie zapomni o rolach w krajowych produkcjach.

RadioZET.pl/gala.pl/MF

Oceń